Start Southampton Artur Boruc ma szansę dzisiaj awansować do Premier League

Artur Boruc ma szansę dzisiaj awansować do Premier League

1101
0

Jeśli AFC Bournemouth w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokona na własnym terenie Bolton Wanderers, to może sobie zapewnić pierwszy w historii klubu awans do Premier League.

W przypadku poniedziałkowego zwycięstwa drużyna Artura Boruca odskoczy od trzeciego Middlesbrough na trzy punkty, a od czwartego Norwich na cztery. Wówczas nawet w przypadku porażki w ostatnim spotkaniu z Charlton Athletic na wyjeździe awans będzie niezagrożony, bo Bournemouth ma zdecydowanie lepszy bilans bramkowy od Boro. W sobotę bezpośredni awans do Premier League wywalczył sobie Watford.

Awans byłby ogromnym wydarzeniem dla spokojnej miejscowości położonej na południowym wybrzeżu. W Bournemouth krąży stary dowcip, że miejscowe władze zaoferowały mieszkańcom poniżej 21. roku życia darmowe przejazdy komunikacją miejską, ale zgłosiły się tylko trzy osoby, bo reszta jest za stara…

Dla klubu, który do tej pory nic specjalnego w angielskiej piłce nie znaczył, pierwsza w historii promocja do Premier League byłaby także wielką nagrodą za trud, jaki włożono w wydostanie się z bankructwa. Siedem lat temu wydawało się, że jest raczej bliżej końca niż pisania historii. Bournemouth zostało zdegradowane na czwarty poziom rozgrywkowy, ale w ciągu sześciu sezonów trzykrotnie wywalczyło awans.

ŹRÓDŁOeurosport
PoprzedniPolski strażak twarzą brytyjskiej imigracji: „Mam dość obwiniania nas za wszystko, co złe”
NastępnyTesty na HIV dostępne w aptekach. Producent gwarantuje 99,7 proc. skuteczności