Start Wiadomości Arktyczna pogoda w UK: Kierowca nagrał niesamowity film. Lodowe wichury wykrzywiają latarnie

Arktyczna pogoda w UK: Kierowca nagrał niesamowity film. Lodowe wichury wykrzywiają latarnie

1045
0

Zaśnieżone, nieprzejezdne lub zablokowane drogi i zmiany w komunikacji – to skutki arktycznej pogody, jaka nawiedziła Wyspy. Brytyjskie media publikują materiały nadsyłane przez czytelników z całego kraju.

Wśród nich największą sensacją stał się surrealistyczny obraz mocnych, lodowatych wiatrów, „targających” latarniami przy trasie M62, jak gdyby były zrobione z gumy. Szokujące nagranie z Yorkshire umieścił w internecie Bob Hill, kierowca z Lincolnshire.

Na nagraniu, które błyskawicznie zyskało wielką popularność, widać wyraźnie, jak latarnie wzdłuż trasy M62 niedaleko Lofthouse „kiwają się”, targane silnym wiatrem. Wyglądają przy tym niepokojąco niestabilnie.

„Jezu! Nigdy nie widziałem czegoś takiego!” – komentuje na nagraniu kierowca. W tle nagrania słychać dochodzące z głośników samochodowych dźwięki piosenki „Could It Be Magic” Donny Summers.

Wyspy sparaliżowane przez zimę

Przypomnijmy, że w związku z mroźną aurą na Wyspach Met Office wystosowało liczne ostrzeżenia. Zaapelowano w nich m.in. o zabezpieczanie posesji przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i pamiętanie o konieczności noszenia ciepłej odzieży. Specjaliści zasugerowali także, by przy trudnych warunkach pogodowych zrezygnować z dłuższych podróży, czy samotnych spacerów.

Zdaniem synoptyków ciężkie warunki pogodowe utrzymają się do 5 lutego.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWybory 2015: Imigranci większością w dwóch okręgach po raz pierwszy w historii
NastępnyRekordowa liczba studentów aplikuje na brytyjskie uniwersytety