Start Polecane Aresztowania po przechwyceniu 2,3 ton kokainy w Portsmouth

Aresztowania po przechwyceniu 2,3 ton kokainy w Portsmouth

827
0

Dziesięć osób zostało aresztowanych po skonfiskowaniu narkotyków o wartości 184 milionów funtów w porcie w Hampshire.

Aresztowania nastąpiły po zajęciu 2,3 ​​tony kokainy, którą znaleziono w przesyłce bananów w Portsmouth International Port w zeszłą niedzielę. Uważa się, że przejęcie to jest jednym z największych w historii Wielkiej Brytanii.

Dziesięciu mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat zostało aresztowanych. Zostali oni zatrzymani po rzekomym odebraniu 41 palet, na których załadowano kokainę. Narkotyki, których wartość uliczna sięgała 184 mln funtów, zostały już usunięte przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Portsmouth.

Rzecznik OCP powiedział: „Kontener przybył na statku towarowym z Kolumbii dzień wcześniej i udawał legalną przesyłkę bananów.”

Detektyw nadinspektor Simon Moring z Metropolitan Police Service dodał: „Ta operacja jest doskonałym przykładem współpracy między Met, NCA i Border Force, która zaowocowała jednym z największych w Wielkiej Brytanii konfiskat kokainy – około 2,3 tony.”

„Ta znacząca konfiskata oznacza, że ​​te niebezpieczne narkotyki nie dotrą na ulice Londynu i poza nim, gdzie mogłyby wyrządzić wielkie szkody ludziom i społecznościom.

„Chociaż operacje te są złożone i wymagają dużej ilości zasobów, mają zasadnicze znaczenie dla rozbicia zorganizowanych siatek przestępczych i zapewnienia bezpieczeństwa naszym społecznościom.”

PoprzedniNowy sklep dyskontowy zostanie oficjalnie otwarty w Southampton w przyszłym miesiącu
NastępnyWielka Brytania: Sprzedaż w Amazonie rośnie. Pracownicy narzekają na warunki i zarobki