Start Wiadomości Aplikacje komputerowe sposobem na otyłych

Aplikacje komputerowe sposobem na otyłych

679
0

NHS proponuje użycie aplikacji komputerowych do zachęcenia swoich pacjentów do zwiększenia aktywności fizycznej. Ci, którzy postawiliby na aktywność byliby nagradzani kuponami zniżkowymi na zakupy.

Według oficjalnych statystyk przeciętny Brytyjczyk chodzi pieszo krócej niż 10 minut dziennie. Jedno na pięcioro dzieci rozpoczynających w wieku pięciu lat naukę szkolną ma nadwagę lub jest otyłe, a wśród jedenastolatków dotyczy to już co trzeciego dziecka.

NHS proponuje pilotażowy program dla dziesięciu miast w Wielkiej Brytanii, w których mieszkańcy mogliby liczyć nawet na 25 proc. zniżki przy zakupach żywności w supermarketach, bezpłatne bilety do kina czy zniżki na karnety na siłownię. Warunkiem byłoby regularne podejmowanie wysiłku fizycznego, który byłby rejestrowany przez aplikacje do smartfonów.

Według przedstawionych pomysłów na terenie 10 pilotażowych miast miałyby znaleźć się bieżnie i miejskie siłownie na świeżym powietrzu, a wprowadzający się do nowych domów mieliby bezpłatnie otrzymywać rowery.