Start Polecane Aplikacja WalkSafe ujawnia najbardziej niebezpieczne ulice w Southampton

Aplikacja WalkSafe ujawnia najbardziej niebezpieczne ulice w Southampton

599
0

Nowa aplikacja bezpieczeństwa wskazuje obszary Southampton, które są uważane za „strefy o wysokiej przestępczości”.

Aplikacja WalkSafe ostrzega użytkowników, gdy wkraczają w „strefy o wysokiej przestępczości” i zyskała popularność po zabójstwie Sarah Everard. Mapa wskazuje raporty o przestępstwach zaczerpnięte z comiesięcznych raportów policyjnych w okolicy, w tym o napaściach seksualnych, rabunkach i przestępstwach z użyciem noża.

WalkSafe wizualizuje raporty o przestępstwach, które zostały opublikowane przez policję, dzięki czemu możesz bezpieczniej i skuteczniej zaplanować trasę. Jego funkcja HomeSafe szacuje, ile czasu powinno zająć Ci dotarcie w określone miejsce i ostrzega bliską osobę, jeśli Twoja podróż nie przebiega zgodnie z planem.

WalkSafe automatycznie ostrzega, gdy zbliżasz się do obszaru, w którym stwierdzono jakiekolwiek zgłoszone przestępstwo, i pomaga zmienić trasę. Aplikacja jest bezpłatna i nie ma żadnych dodatkowych opłat podczas jej użytkowania.

Każda kolorowa kropka widoczna na mapie przedstawia inne przestępstwo. Kolor czerwony oznacza przemoc / napaść na tle seksualnym, czarny oznacza przestępstwo z użyciem noża, jasnoniebieski oznacza poczucie zagrożenia, a żółty oznacza napad.

Kolory funkcji TapSafe będą się zmieniać w zależności od pory dnia, umożliwiając dyskretne używanie w nocy, zmniejszając ryzyko zaalarmowania potencjalnego napastnika.