Start Polecane Aplikacja służąca do śledzenia kontaktów będzie gotowa do końca miesiąca

Aplikacja służąca do śledzenia kontaktów będzie gotowa do końca miesiąca

481
0

Według danych z ostatniego miesiąca aplikacja została pobrana ponad 55 000 razy na Isle of Wight.

Minister powiedział, że nowa aplikacja do śledzenia kontaktów z koronawirusem NHS powinna być gotowa do końca miesiąca. Minister biznesu Nadhim Zahawi powiedział, że aplikacja – przetestowana na wyspie Wight – uruchomi się, gdy tylko uznamy, że jest solidna.

W ubiegłym tygodniu w Anglii i Szkocji uruchomiono nowe systemy testowania i śledzenia – ale bez aplikacji z powodu opóźnień.

Guardian poinformował, że starszy szef NHS powiedział, że system będzie początkowo niedoskonały, ale do jesieni będzie światowej klasy.

W dokumencie napisano, że dyrektor operacyjny programu testów i śledzenia powiedział, że program powinien w pełni działać do września lub października. Aplikacja NHS – która automatycznie ostrzega ludzi – rozpoczęła testy na wyspie Wight na początku maja. Rząd powiedział wtedy, że ma nadzieję, że zostanie uruchomiony w całym kraju do połowy maja.

Tymczasem lekarze nalegali, aby rząd wprowadził obowiązkowe zakrycie twarzy we wszystkich miejscach, gdzie dystans społeczny nie jest możliwy, nie tylko w transporcie publicznym.

Rząd poinformował w czwartek, że wszyscy pasażerowie transportu publicznego w Anglii muszą nosić osłony twarzy od 15 czerwca.

Pierwotnie planowano, że aplikacja NHS będzie częścią zeszłotygodniowego uruchomienia anglojęzycznego programu testów i śledzenia, ale aplikacja została opóźniona, ponieważ potrzebnych było więcej testów.

W zeszłym tygodniu Szkocja rozpoczęła również program śledzenia, podczas gdy w Irlandii Północnej uruchomiono już program śledzenia kontaktów. Walia rozpoczęła swój program w poniedziałek.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSzczegóły kwarantanny po przyjeździe do Anglii od 8 czerwca
NastępnyMorderstwo w Salisbury: ustalono datę procesu mężczyzny oskarżonego o zabicie żony i córki