Start Coronavirus Aplikacja do śledzenia kontaktów w UK jest gotowa do pobrania na Isle...

Aplikacja do śledzenia kontaktów w UK jest gotowa do pobrania na Isle of Wight

677
0

Testowa wersja aplikacji do śledzenia kontaktów NHS została opublikowana w sklepach z aplikacjami Apple i Google.

Pracownicy Rady i pracownicy służby zdrowia na wyspie Wight zostaną poproszeni do zainstalowania aplikacji we wtorek, przed szerszym wprowadzeniem na wyspę w czwartek.

Autorzy projektu stwierdzili, że ich tak zwane „scentralizowane” podejście daje im przewagę nad konkurencyjnym programem popieranym przez amerykańskich gigantów technologicznych i niektórych ekspertów od prywatności.

Jednak pojawiły się nowe obawy. Biuro Komisarza ds. Informacji oświadczyło, że organizacje powinny minimalizować ilość gromadzonych danych osobowych. Komitet Praw Człowieka Izby Gmin omawiał również obawy związane z planami rozszerzenia aplikacji na rejestrowanie danych o lokalizacji.

Ale NHSX – jednostka innowacji cyfrowej służby zdrowia podkreśliła, że korzystanie z aplikacji będzie dobrowolne, jedyne dane osobowe przechowywane przez aplikację na początku będą pierwszą częścią kodu pocztowego użytkownika. Dodatkowe dane lokalizacji zostaną zapisane tylko wtedy, gdy użytkownicy wyrażą na to zgodę.

„Proszę pobrać aplikację, aby chronić NHS i ratować życie” – prosił mieszkańców wyspy Wight sekretarz zdrowia Matt Hancock. „Pobierając aplikację, chronisz własne zdrowie, chronisz zdrowie swoich bliskich i całej społeczności” – dodał.

PoprzedniKoronawirus: aplikacja do śledzenia kontaktów ma zostać przetestowana na wyspie Wight
NastępnySouthampton jako centrum produkcji masek na twarz z drukarek 3D