Start Polecane Apel o uratowanie obiektu 1865

Apel o uratowanie obiektu 1865

653
0

Popularny lokal z muzyką na żywo wystosował apel o dofinansowanie społecznościowe po nieudanej próbie pozyskania rządowego funduszu na rzecz odbudowy kultury.

Lokal 1865 r. na Brunswick Square, gdzie w przeszłości odbywało się wiele koncertów polskich grup, pilnie potrzebuje funduszy na pokrycie kosztów, które narosły od czasu rozpoczęcia lockdownu w marcu.

Oświadczenie lokalu brzmi: „Pomimo tego, że jest to rentowne, dobrze zarządzane miejsce, nie udało nam się zdobyć funduszu Cultural Recovery Fund, co postawiło naszą przyszłość pod znakiem zapytania”.

Fundusz, zarządzany przez Arts Council England, ocenia miejsca na podstawie ich lokalizacji i ich „kulturowego znaczenia i / lub wkładu w zapewnianie możliwości kulturalnych w Anglii”. O innych obiektach mówiono, że „ściślej dostosowują się do kryteriów”, chociaż koordynator obiektu, Guy Benfield, nie zgodził się z tą decyzją. Powiedział: „Uważamy, że jesteśmy jedynym regionalnym miejscem naszej wielkości, które regularnie zapewnia ten zakres działalności. Miejsce gościło tysiące wykonawców… zapewniając pracę setkom techników, załogi, promotorów i wielu innych służb.”

„Zebraliśmy setki tysięcy funtów na cele charytatywne i staliśmy się ważnym ośrodkiem dla dziesiątek grup i organizacji społecznych”.

Celem lokalu jest zebranie funduszu o wartości 30 000 funtów co jest „absolutnym minimum wymaganym”, aby zabezpieczyć przyszłość obiektu. Więcej informacji na temat zbiórki można znaleźć pod adresem https://www.crowdfunder.co.uk/savethe1865.

PoprzedniRestrykcje nie działają – 96000 przypadków COVID dziennie
NastępnyKoniec rządowego programu “furlough”