Start Coronavirus Apel o szczepienia dla pracowników żłobków i przedszkoli

Apel o szczepienia dla pracowników żłobków i przedszkoli

309
0

Personel żłobków w szpitalach powinien mieć pierwszeństwo przy szczepieniach na Covid-19, powiedziała dyrektor jednej z placówek oferujących opiekę nad dziećmi.

Cheryl Hadland, która nadzoruje 19 żłobków, w tym w szpitalach w Bournemouth i Portsmouth, powiedziała, że ​​kontynuowanie pracy podczas pandemii jest „ogromnym wyzwaniem”.

Żłobek w szpitalu w Poole został zamknięty w poniedziałek z powodu braku personelu. Chociaż wszystkie szkoły i uczelnie są zamknięte dla większości uczniów, żłobki mogą pozostać otwarte.

Hadland prowadzi Tops Day Nurseries, które zapewnia żłobki w szpitalach, w tym w Royal Bournemouth i Christchurch oraz Queen Alexandra Hospital w Portsmouth. Kobieta powiedziała: „Nie sądzę, żebyśmy zarażali się Covid szczególnie od dzieci, ale mam tak wielu pracowników, którzy są wysyłani do domu z objawami choroby lub muszą się izolować, więc jest to ogromne wyzwanie pod względem kadrowym.” „Nie mamy środków ochrony indywidualnej, nie byliśmy traktowani priorytetowo w przypadku szczepionek, nie otrzymujemy bezpłatnych zestawów testowych, tak jak szkoły”. „Ci ludzie są na pierwszej linii, tuż za lekarzami i pielęgniarkami, opiekując się ich dziećmi”.

Premier Boris Johnson ogłosił w poniedziałek zaostrzenie ograniczeń dla Anglii, po tym jak Wielka Brytania odnotowała siódmy dzień z rzędu ponad 50 000 nowych potwierdzonych przypadków Covid-19. Szkoły są zamknięte dla wszystkich uczniów, z wyjątkiem dzieci kluczowych pracowników, z nauką zdalną odbywającą się do połowy semestru w lutym.

Jednak placówki takie jak przedszkola i żłobki, pozostają otwarte.