Start Coronavirus Apel o lockdown w związku ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa w szkołach

Apel o lockdown w związku ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa w szkołach

742
0

Szkoły w całym Hampshire zgłaszają przypadki koronawirusa bezpośrednio do rady hrabstwa, która prowadzi listę online wszystkich szkół z przypadkami pozytywnych testów na Covid.

Według danych Rady Hrabstwa Hampshire, szkoły w Eastleigh miały najwięcej przypadków w regionie. Mimo to poseł Paul Holmes uważa, że ​​wirus jest skutecznie kontrolowany w szkołach. Holmes powiedział: „Od początku semestru odnotowano łącznie 14 pozytywnych przypadków COVID w szkołach Eastleigh, co stanowi 9% wszystkich przypadków we wszystkich szkołach w Hampshire. Biorąc pod uwagę, że do szkół w Eastleigh uczęszcza ponad 20 000 uczniów, liczba ta jest zaskakująco niska i świadczy o profesjonalizmie i wiedzy naszych nauczycieli.”

Wraz ze zbliżającą się zimą, radny gminy Eastleigh Keith House uważa jednak, że ​​konieczny jest lockowdn i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. „Przypadki Covid nieuchronnie docierają teraz do szkół ze względu na wyższy poziom infekcji w społeczności. Nasze szkoły ciężko pracują, aby ograniczyć przenoszenie wirusa, ale teraz należy rozważyć dwutygodniową blokadę, aby cofnąć postęp Covid” – powiedział radny.