Start Polecane Apel do kierowców o wzięcie udziału w badaniu, które może ograniczyć liczbę...

Apel do kierowców o wzięcie udziału w badaniu, które może ograniczyć liczbę wypadków

577
0

Naukowcy z University of Southampton szukają kierowców i rowerzystów, którzy pomogą im w badaniu mającym na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Stwierdzono, że średnio 124 rowerzystów co roku bierze udział w kolizjach na drogach Southampton, co stanowi 16 procent wszystkich wypadków.

W rezultacie uniwersytecka grupa badawcza ds. transportu rozpoczęła współpracę z Cycling UK nad opracowaniem nowych programów szkoleniowych, które mają pomóc użytkownikom dróg zrozumieć ryzykowne zachowania i zwiększyć ich świadomość na temat innych użytkowników.

Pomysłodawcy projektu chcą, aby rowerzyści i kierowcy wzięli udział w grupach dyskusyjnych, w których będą wyrażać swoje opinie na temat przedstawionych scenariuszy i odpowiadać na pytania.

„Biorąc udział w dyskusjach grupowych, społeczność Southampton może pomóc nam opracować duży program bezpieczeństwa zarówno dla rowerzystów jak i kierowców. Oprócz zmniejszenia liczby wypadków możemy stworzyć środowisko, w którym więcej osób będzie miało pewność, że podróżowanie rowerem jest bezpieczne, i będzie czerpać korzyści zdrowotne z jazdy na rowerze.”

Aby wziąć udział w badaniu należy wysłać maila na M.Webster@soton.ac.uk.

PoprzedniPolicja potwierdziła, że znaleziony w Portsmouth martwy noworodek to dziewczynka
NastępnyNoże i siekiera przejęte podczas ostatniej policyjnej próby zapobiegania przemocy