Start Wiadomości Anglicy piją jeszcze więcej – statystyki są zakłamane

Anglicy piją jeszcze więcej – statystyki są zakłamane

1218
0

Dodatkowe procenty, które Anglicy konsumują podczas rodzinnych uroczystości czy świat nie jest wliczany do ogólnych statystyk spożycia alkoholu. Pytania zawarte w ankietach dotyczą bowiem zwykle „codziennego” spożycia.

Dane dotyczące spożycia alkoholu w Anglii mogą być zaniżane średnio o 12 milionów butelek wina tygodniowo. Ilość ta bowiem nie jest ujmowana w badaniach dotyczących wina czy piwa wypijanego przez mieszkańców Wysp „na co dzień”.

Statystyki sprzedaży już od dawana rozmijały się z doniesieniami naukowców. Z raportów wynikało, że Anglicy piją dużo, ale nie aż tyle, ile co tydzień znika ze sklepowych półek. Zagadkę rozwikłali badacze z John Moores University w Liverpoolu.

„Porównując angielskie statystyki sprzedaży i konsumpcji alkoholu mamy do czynienia z dużym rozstrzałem, który wynika z tego, że raporty nie uwzględniają trzech czwartych butelki wina na osobę tygodniowo, wypijanych ‘od święta’” – zauważa prowadzący badania dr Mark Bellis. „Respondenci odpowiadają, ile alkoholu piją zwykle, co oznacza, że nie biorą pod uwagę okresów zwiększonego spożycia – wakacji, świąt, wesel oraz wielu innych specjalnych okazji” – tłumaczy Bells. Takie podejście prowadzi, zdaniem badacza, do tego, że Anglicy nie są w stanie realnie ocenić, ile alkoholu spożywają.

Jako że ilości te są znacząco większe, niż zakładano, wzrasta również współczynnik ryzyka zachorowań związanych z nadmiernym spożyciem napojów wysokoprocentowych. Lekarze twierdzą, że alkohol jest główną przyczyna 200 różnych schorzeń, które w 2012 roku doprowadziły do śmierci 3,3 miliona osób.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPoniedziałek na kolei bez zakłóceń. Pensje wzrosną, strajk odwołany
NastępnyCiało kobiety znalezione w parku w Hampshire