Start Coronavirus Anglia: Zakaz podróżowania. Masz zaplanowane wakacje? Odwołaj

Anglia: Zakaz podróżowania. Masz zaplanowane wakacje? Odwołaj

1073
0

Wakacje zagraniczne zostały zakazane przez co najmniej miesiąc na mocy nowych krajowych zasad blokady ogłoszonych przez premiera.

Ograniczenia w Anglii zakazują jednodniowych wycieczek i wakacji za granicą, ponieważ nie należą one do wyjątków związanych z opuszczaniem domu, takich jak uczęszczanie do szkoły lub chodzenie do supermarketu. Boris Johnson zapowiedział wprowadzenie środków w ramach nowych ograniczeń, które zaczną obowiązywać w czwartek, a następnie zostaną poddane przeglądowi 2 grudnia, kiedy będą mogły zostać przedłużone. Obecne i przyszłe święta dla wielu osób oznaczają nic innego jak tylko wielki chaos.

Jeśli obecnie przebywasz za granicą, linie lotnicze są odpowiedzialne zgodnie z prawem konsumenckim, za sprowadzenie Cię do domu, ale rozkłady lotów zostaną obcięte w odpowiedzi na spadek popytu, co oznacza, że ​​wiele osób będzie zmuszonych zmienić daty podróży. Podróżni nie muszą wracać wcześniej.

Wiele samolotów prawdopodobnie zostanie uziemionych od czwartku z powodu nowych ograniczeń, co oznacza, że ​​osoby z istniejącymi rezerwacjami otrzymają zwrot pieniędzy. Konsumenci w Wielkiej Brytanii są chronieni na mocy prawa europejskiego, które stanowi, że powinni otrzymać pełny zwrot gotówki w ciągu siedmiu dni w przypadku odwołanych lotów i 14 dni w przypadku wakacji zorganizowanych, które nie mają miejsca. Ale od czasu wybuchu koronawirusa wiele osób ma trudności z otrzymaniem wypłat od linii lotniczych i firm wakacyjnych. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFareham College współpracuje z Job Centre w celu stworzenia akademii pracy
NastępnyNigel Farage w walce z krajowymi lockdownami