Start Polecane Anglia: W pubie alkohol tylko do „obfitego posiłku”. Czyli jakiego?

Anglia: W pubie alkohol tylko do „obfitego posiłku”. Czyli jakiego?

760
0

Wzmocniony system lokalnych ograniczeń wchodzących w życie po zakończeniu blokady będzie bardziej rygorystyczny niż poprzedni, a puby i bary na poziomie drugim będą mogły podawać alkohol tylko do obfitego posiłku. W starym systemie zasada ta miała zastosowanie do obiektów hotelarskich w obszarach trzeciego poziomu, które obecnie mogą działać tylko na wynos. W czwartek rząd ogłosi, które regiony zostaną umieszczone na jakim poziomie. Boris Johnson ostrzegł, że w więcej miejsc zostanie  zastosowane najsurowsze środki, aby zdusić wirusa na tyle, aby umożliwić złagodzenie zasad w okresie Bożego Narodzenia.

System warstwowy powróci 2 grudnia, z kilkoma kluczowymi zmianami w stosunku do tego, który obowiązywał, zanim rząd powrócił do blokady krajowej. Na poziomie pierwszym i drugim godzina policyjna zostanie przedłużona do godziny 23:00, a ostatnie zamówienia zostaną przesłane o 22:00, po czym nastąpi godzina „wypicia”. Na poziomie trzecim, lokale gastronomiczne będą musiały zostać zamknięte i będą mogły oferować tylko dania na wynos i dostawy. Na poziomie drugim alkohol będzie można kupić w barze lub restauracji tylko wtedy, gdy zasiądziesz do obfitego posiłku.

Co to jest obfity posiłek zgodnie z zasadami poziomu drugiego?

Ponieważ oczekuje się, że regiony zostaną umieszczone na wyższych poziomach niż wcześniej, dla wielu największe nadzieje wiąże się z poziomem drugim. Mając to na uwadze, ważne jest, aby wiedzieć, co liczy się jako obfity posiłek przed wyjściem do pubu. Było to przedmiotem wielu zamieszania w poprzednim systemie. W Manchesterze powiedziano właścicielom pizzerii, że nie mogą już sprzedawać swojej 22-calowej pizzy w kawałkach, tylko w całości, ponieważ nie została uznana za „znaczną”. Decyzja została później cofnięta po tym, jak policja przyznała, że ​​nie ma „jasnych wskazówek” co do reguły.

Rządowy plan zimowy definiuje obfity posiłek jako „pełne śniadanie, główny obiad lub kolację”. Sugeruje to, że będziemy mogli zamawiać tylko alkohol do dania głównego, a nie do dodatków czy przystawek. Sekretarz ds. Mieszkaniowych Robert Jenrick wcześniej zdefiniował „obfity posiłek” jako taki, który można zjeść na lunch. Podając przykład zasugerował, że sam kornwalijski pasztecik nie stanowiłby dużego posiłku, chyba że byłby dodany do frytek lub sałatki.

Jakie są nowe zasady systemu trzech poziomów?

Poprzednie poziomy nie były jednolite, a rząd negocjował różne zasady z każdym regionem, w którym obowiązywały najwyższe ograniczenia. Tym razem będzie jednolity zestaw zasad. Siłownie, sklepy zbędne i fryzjerskie zostaną ponownie otwarte na wszystkich poziomach, a sporty na świeżym powietrzu zostaną wznowione. Na poziomie pierwszym ludzie nie mogą spotykać się w grupach większych niż sześć osób – w pomieszczeniach lub na zewnątrz – poza sytuacjami, w których ma zastosowanie prawne wyłączenie, na przykład w przypadku ślubu. Zgodnie z zasadami poziomu drugiego, ludzie nie mogą spotykać się z nikim, z kim nie mieszkają lub kto nie znajduje się w ich bańce wsparcia w żadnym otoczeniu. Można spotykać się z ludźmi, z którymi nie mieszkamy na zewnątrz – ale nie w swoim prywatnym ogrodzie. Jednak zasada sześciu powróciła, co oznacza, że ​​nie można spotkać więcej niż pięciu innych osób na świeżym powietrzu w jednym czasie. Na poziomie trzecim kina będą musiały zostać zamknięte, podobnie jak puby i restauracje, które mogą działać tylko na wynos. Podobnie jak w przypadku poziomu drugiego, ludzie nie mogą spotykać się z nikim, z kim nie mieszkają lub kto nie znajduje się w ich bańce wsparcia w żadnym otoczeniu. Zasada sześciu dotyczy zewnętrznych przestrzeni publicznych, w tym parków i plaż.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSzkoła średnia bierze udział w przełomowym projekcie szybkich testów na koronawirusa
NastępnyNowy terminal dla statków wycieczkowych w porcie w Southampton