Start Polecane Anglia też bojkotuje reprezentację piłkarską Rosji

Anglia też bojkotuje reprezentację piłkarską Rosji

385
0

Anglia dołącza do Polski, Czech i Szwecji, a także Francji. FA oświadczyła, że nie będzie rozgrywała żadnych spotkań na żadnym poziomie w piłkę nożną. Tymczasem FIFA wciąż prezentuje „miękkie” stanowisko.

Anglia dołącza do Polski – i nie zagra żadnego meczu z Rosją, Polska jako pierwsza odmówiła występu z reprezentacją piłkarską federacji rosyjskiej.
Nasze stanowisko wczoraj poparły związki piłkarskie ze Szwecji i Czech. Potem dołączyła Francja. Zdaniem FIFA – Rosja jednak ma grać ale pod inną nazwą i bez barw narodowych a także bez hymnu przed meczem.

“Przez solidarność z Ukrainą i dla potępienia okropieństw, których dokonuje Rosja, Federacja angielska potwierdza, że nie zagra z Rosją w żadnym meczu w przyszłości. Dotyczy to spotkań na każdym poziomie, w każdej grupie wiekowej. czytamy we wczorajszym oświadczeniu. Polska jako pierwsza podjęła odważną decyzję o tym, żeby nie wystąpić w barażach do mistrzostw świata, jeśli FIFA nie zmieni zdania tym samym stracimy szansę na mundial.

Są rzeczy ważniejsze niż piłka nożna napisał Robert Lewandowski. FIFA tymczasem jest powiązana z Gazpromem który sponsoruje Ligę Mistrzów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOchotnicy potrzebni do badań nad dawką przypominają szczepionki Covid-19
NastępnyW tym tygodniu książę Karol odwiedzi Winchester