Start Coronavirus Anglia: po Bożym Narodzeniu możliwa kolejna blokada

Anglia: po Bożym Narodzeniu możliwa kolejna blokada

1246
0

Nie można wykluczyć nowej blokady krajowej w Anglii po Bożym Narodzeniu, powiedział w piątek brytyjski minister ds. szkolnictwa Nick Gibb, chociaż podkreślił, że regionalny „warstwowy” system ograniczeń COVID jest skuteczny.

Irlandia Północna i Walia nakreśliły plany powrotu do blokady po Bożym Narodzeniu, aby kontrolować wskaźniki zakażeń, sugerując, że Anglia może pójść w ich ślady. „Nic nie jest wykluczone, ponieważ walczymy z tą pandemią, ale system testowy jest bardzo skutecznym sposobem… skupienia się na ograniczeniach” – powiedział Gibb Sky News, zapytany o możliwą trzecią blokadę.

Poproszony o potwierdzenie, że rząd nie wyklucza post-świątecznej blokady, Gibb powiedział: „Nie to powiedziałem. Mamy bardzo skuteczny system poziomów ”. Część populacji Anglii, w tym Londyn, weszła lub wejdzie w ten tydzień na najwyższy poziom ograniczeń, poziom 3, który wymaga zamknięcia wszystkich obiektów hotelarskich, takich jak puby i restauracje, z wyjątkiem dań na wynos.

Gazeta Times zacytowała urzędnika rządowego, który powiedział, że argumenty za pójściem dalej niż poziom 3 stają się coraz silniejsze, chociaż środki mogą nadal być podejmowane na szczeblu lokalnym.

Rozmowa o zaostrzonych ograniczeniach pojawia się, gdy Wielka Brytania przygotowuje się do złagodzenia wszystkich środków w okresie Bożego Narodzenia. Premier Boris Johnson oparł się naciskom na zmianę prawa, dotrzymując obietnicy, że pozwoli trzem gospodarstwom domowym spotkać się przez pięć dni w przyszłym tygodniu, ale wzywając ludzi do zachowania szczególnej ostrożności.

John Edmunds, epidemiolog z London School of Hygiene and Tropical Medicine i członek rządowej naukowej grupy doradczej ds. Nagłych wypadków (SAGE), powiedział, że świąteczne odprężenie jest ryzykiem, ponieważ częstość występowania jest nadal wysoka. „Nie wygląda na to, żeby system poziomów powstrzymywał falę epidemii, niestety”, powiedział Sky News. „Myślę, że będziemy musieli przyjrzeć się tym środkom i być może zaostrzyć je”. (reuters.com)

Jak informuje metro, Boris Johnson odmówił wykluczenia trzeciej blokady krajowej po Bożym Narodzeniu, mówiąc, że wskaźniki infekcji wzrosły „bardzo” w ciągu ostatnich kilku tygodni. Premier został zapytany podczas wizyty w Greater Manchester, czy Anglia pójdzie za Irlandią Północną, nakładając surowe ograniczenia po okresie świątecznym. Powiedział: „Mamy wielką nadzieję, że uda nam się uniknąć czegoś takiego. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​wskaźniki infekcji znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku tygodni.” Wśród doniesień pojawiła się również informacja, że miliony osób może zostać pogrążona w bardziej rygorystycznych ograniczeniach czwartego poziomu w pacyfikacji po Bożym Narodzeniu. 

PoprzedniPortsmouth, Gosport i Havant z najwyższym poziomem restrykcji
NastępnyWznieś się w przestworza z pierwszym barem lotniczym w Wielkiej Brytanii