Start Coronavirus Anglia: Pieniądze dla osób z pozytywnym testem. Zobacz, ile proponuje rząd

Anglia: Pieniądze dla osób z pozytywnym testem. Zobacz, ile proponuje rząd

996
0

Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID w Anglii, może otrzymać 500 funtów w ramach planów, które są rozważane przez ministrów.

Celem propozycji, które kosztowałyby do 450 milionów funtów tygodniowo, jest zachęcenie większej liczby osób do wykonywania testów i samoizolacji.

Zasiłek w wysokości 500 funtów miałby zastosowanie niezależnie od wieku, statusu zatrudnienia lub zdolności do pracy w domu. W piątek rano minister środowiska George Eustice powiedział, że żadna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. 

Informacje te pojawiły się po tym tak po tym, jak sondaże rządowe wykazały, że tylko 17 procent osób z objawami zgłosiło się, aby przejść test z obawy, że pozytywny wynik może uniemożliwić im pracę. Zgodnie z oficjalnym dokumentem politycznym cytowanym w raportach, koszt 453 milionów funtów tygodniowo jest 12 razy większy niż koszt obecnego systemu.  Mówi się również, że 16-stronicowy dokument zawiera zarys planów dotyczących udzielenia policji dostępu do danych zdrowotnych po raz pierwszy w celu rozprawienia się z naruszeniami kwarantanny.

Wielka Brytania odnotowała w czwartek kolejne 1290 zgonów i 37 892 nowych pozytywnych przypadków, w obliczu niepewności, czy obecna blokada wystarczy, aby opanować pandemię.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBoris Johnson: Nowy wariant Covid-19 może być bardziej śmiercionośny
NastępnyFabryka konopi odkryta po pożarze domu w Southampton