Start Polecane Anglia: Nowe zasady dotyczące palenia poza pubami

Anglia: Nowe zasady dotyczące palenia poza pubami

651
0

To największa zmiana od czasu wprowadzenia zakazu palenia w 2007 roku. Obszary zewnętrzne mają zostać podzielone zgodnie z nowymi zasadami. W związku ze zmianą puby, restauracje oraz kawiarnie muszą oferować miejsca dla niepalących na zewnątrz, oraz tradycyjne miejsca dla palących. 

Palacze mają zakaz palenia w barach i lokalach gastronomicznych od lipca 2007 roku, ale od tego czasu mogą korzystać z terenów zewnętrznych. Działacze wzywają do wprowadzenia zakazu w dowolnym miejscu na terenie – w tym na zewnątrz. Ministrowie odrzucili takie posunięcie, ale powiedzieli, że nowe przepisy oddzielą miejsca siedzące na zewnątrz dla palących i niepalących. Chris Pincher, minister planowania, powiedział: „Zmiany te pozwolą każdemu cieszyć się jedzeniem i piciem na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, czy palą, czy nie”.

W Walii ogłoszono już plany wprowadzenia zakazu palenia poza pubami, kawiarniami i restauracjami. Walijski minister zdrowia Vaughan Gething ogłosił swoje zaangażowanie w „prace nad postępem” w sprawie zakazu od następnej kadencji rządu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPodwyżka płac dla prawie 900 000 pracowników sektora publicznego
NastępnyMcDonald’s otworzy ponownie 700 restauracji