Start Coronavirus Anglia: Nauczyciele domagają się zamknięcia szkół podczas drugiej blokady

Anglia: Nauczyciele domagają się zamknięcia szkół podczas drugiej blokady

441
0

Ponad 150 000 nauczycieli poparło kampanię mającą na celu zamknięcie szkół i kolegiów, aby uniknąć przedłużenia drugiej blokady w Anglii. Dzieje się tak, gdy związki nazywają szkoły „motorem przenoszenia wirusów”, a nauczyciele budzą obawy zdrowotne przed kontynuowaniem osobistych zajęć.

Naukowcy, nauczyciele i politycy są podzieleni co do tego, czy uczniowie powinni pozostać w salach lekcyjnych, kiedy kraj zostanie zamknięty, podczas gdy starsi uczniowie są również wezwani do noszenia masek na twarz. Rząd nalega, aby szkoły pozostały otwarte. Czołowa postać medyczna powiedziała, że jest jasne, że w szkołach dochodzi do „znacznej transmisji”. Andrew Hayward – profesor epidemiologii chorób zakaźnych na University College London i członek rządowej grupy doradczej ds. Nowych i pojawiających się zagrożeń wirusami oddechowymi (Nervtag) – powiedział programowi BBC Radio 4 Today: “Myślę, że jest jasne, że istnieje znaczna transmisja w szkołach średnich. I oczywiście musimy nadać priorytet edukacji i wiemy, że jest mało prawdopodobne, aby dzieci zarażone w szkołach poważnie zachorowały. „Ale myślę, że jedną z konsekwencji niezamykania szkół średnich byłoby to, że być może będziemy musieli pozostać w zamknięciu dłużej, niż byłoby to konieczne”. Jego ostrzeżenie pochodzi również od ponad 150 000 nauczycieli i personelu pomocniczego, którzy poparli kampanię Związku Edukacji Narodowej (NEU), mającą na celu zamykanie szkół i uczelni w ramach zbliżającego się zamknięcia. Niecałe 48 godzin po rozpoczęciu kampanii przez NEU w sobotę ponad 150 000 nauczycieli i personelu pomocniczego wyraziło swoje poparcie, a ponad 20 000 napisało do swoich posłów – podał związek.
Boris Johnson wielokrotnie powtarzał, że szkoły powinny pozostać – stanowisko zostało wczoraj powtórzone zarówno przez przywódcę Partii Pracy Sir Keira Starmera, jak i ministra rządu Michaela Gove. Ale były główny doradca naukowy, Sir Mark Walport, ostrzegł: „Jest mało prawdopodobne, że tym razem (liczba R) spadnie tak szybko, jak podczas pierwszej blokady, ponieważ mamy otwarte szkoły”.