Start Polecane Anglia może być pierwszym krajem, który wyeliminuje wirusowe zapalenie wątroby typu C

Anglia może być pierwszym krajem, który wyeliminuje wirusowe zapalenie wątroby typu C

316
0

NHS England poinformowało, że może wyeliminować przypadki wirusowego zapalenia wątroby typu C w Anglii do 2025 roku, dzięki ukierunkowanym programom badań przesiewowych dla osób z grup ryzyka oraz skutecznemu leczeniu farmakologicznemu.

Według „The Guardian”, zgony z powodu zapalenia wątroby typu C – w tym z powodu chorób wątroby i raka – spadły o 35%, odkąd NHS England zawarł pięcioletnią umowę o wartości prawie 1 mld funtów, która pozwoliła na zakup leków przeciwwirusowych dla tysięcy pacjentów w 2018 roku.

Cel Światowej Organizacji Zdrowia, jakim jest zmniejszenie o 10% liczby zgonów związanych z zapaleniem wątroby typu C do 2020 roku, został w Anglii przekroczony już trzykrotnie.

Program badań przesiewowych NHS uruchomiony we wrześniu umożliwia również nawet 80 000 osobom nieświadomie żyjącym z chorobą szybsze uzyskanie diagnozy i leczenia poprzez analizę danych medycznych pod kątem kluczowych czynników ryzyka, takich jak transfuzje krwi w przeszłości lub HIV.

W ramach programu pracownicy NHS jeżdżą do najbardziej zagrożonych społeczności w specjalnie wyposażonych pojazdach w celu przeprowadzenia testów na obecność wirusa oraz badań stanu wątroby za pomocą przenośnych tomografów w celu wykrycia uszkodzeń tych narządów

PoprzedniMieszkańcy UK wydali mniej na zakupy w Boxing Day w tym roku
NastępnyPracownicy lotnisk, kolei i egzaminatorzy szkół jazdy wznowili strajki