Start Wiadomości Anglia: Kolejny Polak pobity

Anglia: Kolejny Polak pobity

1130
0

Policja z hrabstwa West Yorkshire potwierdziła, że doszło do kolejnego ataku na Polaków. Na razie zatrzymano jedną osobę.

Do ataku doszło w piątek wieczorem w Leeds. Z wstępnych informacji wynika,  że grupa kilkudziesięciu (źródła podają, że mogło być ich nawet 30) nastolatków zaczepiła Polaków w zachodniej części miasta.

Mężczyzna trafił do szpitala z urazem głowy, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Polak został już wypisany do domu.

Policja traktuje tę sprawę jako potencjalny atak na tle narodowościowym, nie wyklucza jednak innych motywów.

– Funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia po telefonie od jednego ze świadków, który poinformował, że grupa ludzi otoczyła Polaka. Mężczyzna leżał na ziemi, a dookoła widać było krew – czytamy na yorkshireeveningpost.co.uk.

Do zdarzenia doszło tego samego dnia, gdy premier Theresa May wyraziła „głębokie ubolewanie” z powodu napaści na Polaków.

To już kolejny z serii ataków na naszych rodaków mieszkających w UK. Przed kilkunastoma dniami doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym Arkadiusza J. Ta sprawa także badana jest pod kątem ataku na tle uprzedzeń rasowych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBikeDoctor – darmowy serwis rowerowy w Southampton
NastępnyPraca sprzątaczki: obalamy mity