Start Coronavirus Anglia: Grypa zbiera teraz większe “żniwo” niż COVID-19

Anglia: Grypa zbiera teraz większe “żniwo” niż COVID-19

827
0

Nowe dane ujawniły, że prawie trzy razy więcej osób umiera teraz na grypę i zapalenie płuc niż na koronawirusa w Anglii i Walii. 

Liczby opublikowane przez Office For National Statistics pokazują, że do 10 lipca zarejestrowano 917 zgonów z powodu grypy i zapalenia płuc. Dla porównania, 366 osób zmarło w analogicznym czasie po pozytywnym wyniku testu na Covid-19. Była to najmniejsza liczba zgonów z powodu wirusa w ciągu ostatnich 16 tygodni i 31,2% spadek w porównaniu z poprzednim tygodniem, w którym zginęło 532.

Rząd wstrzymał oficjalne ogłaszanie codziennych zgonów w domach opieki i społeczności, w związku z twierdzeniami, że Public Health England „przesadza”. Naukowcy oskarżyli PHE o zaliczanie ludzi jako ofiar, jeśli umrą z jakiejkolwiek przyczyny w dowolnym momencie po pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa – co oznacza, że ​​nadal byliby uwzględnieni, gdyby „trzy miesiące później przejechał ich autobus”.
Sir Paul Nurse, dyrektor Francis Crick Institute, powiedział posłom, że „aż 45%” pracowników służby zdrowia zostało zarażonych w kwietniu – ale brak testów oznaczał, że większość przypadków pozostała niewykryta. W międzyczasie jeden z czołowych doradców naukowych rządu wylał zimną wodę na nadzieję Borisa Johnsona na „znaczący powrót do normalności” do Bożego Narodzenia, ostrzegając, że Wielka Brytania będzie żyła z koronawirusem przez „bardzo wiele, wiele nadchodzących lat”. Profesor Sir Jeremy Farrar, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) i dyrektor Wellcome Trust, powiedział Komisji Specjalnej ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Commons: „Do Bożego Narodzenia nic się nie zmieni. Ta infekcja nie ustępuje, jest teraz ludzką infekcją endemiczną. “Nawet jeśli mamy szczepionkę lub bardzo dobre leczenie, ludzkość nadal będzie żyła z tym wirusem przez wiele, wiele lat.”