Start Polecane Angielskie szkoły letnie w ramach programu nadrabiania zaległości

Angielskie szkoły letnie w ramach programu nadrabiania zaległości

640
0

W ramach nadrabiania zaległości w programie nauczania powstałych w czasie pandemii, szkoły średnie w Anglii zostały poproszone o prowadzenie zajęć w czasie letnich wakacji.

Ogłoszono dodatkowe 420 mln funtów finansowania projektów a także kolejne 300 mln funtów, które mają pomóc w nadrabianiu materiału. Premier Boris Johnson powiedział, że pieniądze pomogą zapewnić, że „żadne dziecko nie zostanie w tyle” z powodu pandemii.

Związki nauczycieli stwierdziły, że przyznanie pieniędzy powinno zależeć od szkół, które zostaną ponownie otwarte dla wszystkich uczniów od 8 marca. Premier potwierdził, że wszyscy uczniowie powrócą do klas w przyszłym miesiącu w ramach pierwszego etapu planu działania na rzecz złagodzenia lockdownu Anglii.

Według rządu, krajowe ograniczenia wprowadzone od marca zeszłego roku doprowadziły, że wielu uczniów straciło około pół roku szkolnego.

Ogłaszając plany nadrabiania zaległości, Johnson pochwalił nauczycieli i rodziców za „heroiczną pracę w nauczaniu domowym”, ale powiedział, że szkoła jest „najlepszym miejscem dla naszych dzieci”.