Start Polecane Amber Rudd: „Wielka Brytania pozostanie bliskim sojusznikiem Unii”

Amber Rudd: „Wielka Brytania pozostanie bliskim sojusznikiem Unii”

618
0

Amber Rudd, brytyjska minister spraw zagranicznych, zapewniła, że Wielka Brytania chce zachować specjalne i głębokie partnerstwo z Unią Europejską, nawet po Brexicie.

Słowa Rudd były odpowiedzią na sugestię Angeli Merkel, która powiedziała, że Unia nie może już w pełni liczyć na Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.

– Możemy zapewnić kanclerz Merkel, że chcemy kontynuować głębokie i szczególne partnerstwo, abyśmy mogli utrzymać bezpieczeństwo w całej Europie –  powiedziała w wywiadzie dla BBC Amber Rudd. Chcemy zapewnić Niemcy i pozostałe kraje europejskie, że pozostaniemy ich silnym partnerem w kwestii obronności, bezpieczeństwa i, mamy nadzieję, w handlu – dodała.

Niemiecka kanclerz, Angela Merkel, powiedziała, że po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych i po Brexicie, Unia Europejska nie będzie mogła dłużej w pełni liczyć ani na USA, ani na Wielką Brytanię.

– Czas, kiedy mogliśmy się całkowicie polegać na innych, dobiegł końca, dlatego my Europejczycy musimy wziąć nasze sprawy we własne ręce – powiedziała Angela Merkel.

Słowa Merkel odnosiły się głównie do szczytu G7, który odbył się na Sycylii 27 maja. Zdaniem niemieckiej kanclerz, to przez Donalda Trumpa nie udało się uzyskać porozumienia w sprawie walki ze zmianami klimatu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSpada poparcie dla Konserwatystów
NastępnyZamachowiec z Manchesteru był na liście osób obserwowanych przez brytyjski kontrwywiad