Start Polecane Amazon co tydzień niszczy niesprzedany sprzęt, w tym nowe iPady, słuchawki i...

Amazon co tydzień niszczy niesprzedany sprzęt, w tym nowe iPady, słuchawki i gry

1003
0

Amazon co roku niszczy miliony niesprzedanych towarów, w tym inteligentne telewizory i laptopy. 

Metro informuje o tajnym materiale filmowym, na którym udokumentowano  zdumiewającą skalę marnotrawstwa tylko w jednym z 24 centrów dystrybucyjnych działających w Wielkiej Brytanii. Produkty, które są często nowe i nieużywane, są sortowane do pudełek z napisem „zniszcz”, w tym drony, suszarki do włosów, najwyższej klasy słuchawki i książki.

Były pracownik, który prosił o zachowanie anonimowości, twierdził, że celem personelu było „niszczenie 130 000 przedmiotów tygodniowo”.  „Kiedyś wzdychałem. Nie ma ładu i składu, by to niszczyć” – mówi. Jak zdradza, co tydzień do utylizacji w Amazonie idzie sprzęt rtv i agd, w tym fani MacBooki i iPady; maski zakrywając nos i usta wciąż w opakowaniach. „Ogólnie 50 procent wszystkich produktów jest nieotwartych i nadal jest zapakowanych w folię termokurczliwą. Druga połowa to zwroty iw dobrym stanie. ”.

Dochodzenie ITV wykazało, że setki tysięcy produktów, które nigdy nie zostały sprzedane lub zwrócone przez klienta, co tydzień trafiają do „strefy zniszczenia”. Prawie wszystko można było przekazać organizacjom charytatywnym lub potrzebującym. Zamiast tego są wyrzucane do pojemników, wywożone przez ciężarówki i wyrzucane do punktów recyklingu odpadów.

Amazon twierdzi że nie wysyła żadnych przedmiotów na wysypisko i że w ostateczności niewielka liczba produktów (mniej niż 1%) trafia do odzysku energii. Dokument, który wyciekł z magazynu Dunfermline, wykazał, że w ciągu zaledwie jednego tygodnia ponad 124 000 przedmiotów zostało oznaczonych jako „zniszczone”. W tym samym czasie tylko 28 000 przedmiotów zostało oznaczonych jako „darowizna”. Powodem był model biznesowy Amazona.

Wielu sprzedawców z całego świata decyduje się na przechowywanie swoich produktów w ogromnych magazynach giganta handlu internetowego.  Ale im dłużej towary pozostają niesprzedane, tym więcej firma jest obciążana za ich przechowywanie i ostatecznie taniej jest pozbyć się towarów.

To, co robi Amazon, nie jest nielegalne, a rząd spotyka się z wezwaniami do interwencji w ustawodawstwie. 

„Dążymy do celu, jakim jest zerowa utylizacja produktów, a naszym priorytetem jest odsprzedaż, przekazywanie darowizn organizacjom charytatywnym lub recykling wszelkich niesprzedanych produktów. Żadne przedmioty nie są wysyłane na składowiska w Wielkiej Brytanii. W ostateczności wyślemy przedmioty do odzysku energii, ale ciężko pracujemy, aby zmniejszyć liczbę takich przypadków do zera” – oświadczył Amazon. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRaport ujawnia prawdziwy wpływ Covid na dzieci
NastępnyWzrost zakażeń koronawirusem w Kornwalii