Start Polecane Alkohol na lotnisku dopiero od godziny 10.00

Alkohol na lotnisku dopiero od godziny 10.00

686
0

Rząd Wielkiej Brytanii zastanawia się nad wprowadzeniem ograniczeń w sprzedaży alkoholu na lotniskach. Jeśli dojdzie do uchwalenia rozporządzenia, puby i restauracje a także sklepy wolnocłowe będą mogły sprzedawać alkohol dopiero po godzinie 10.00.

Brytyjski rząd ogłosił rewizję przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu na lotniskach. Dzieje się tak z powodu wielu pasażerów, którzy często zakłócają spokój na pokładach samolotów i utrudniają pracę załogi.

Przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu na ulicach obowiązujące obecnie (umożliwiające sprzedaż alkoholu po godzinie 10.00) nie mają zastosowania do pubów znajdujących się na terenie lotniska. Co w zasadzie oznacza, że jeśli wylatujesz ze Stansted o 6 rano, możesz zamówić piwo w pubie Wetherspoon The Windmill przed wejściem na pokład.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że w 2017 r. doszło do 417 poważnych incydentów, które miały bezpośredni związek z alkoholem. Obecne przepisy zezwalają personelowi lotniczemu na podjęcie decyzji o niesprzedawaniu alkoholu pijanym pasażerom.

PoprzedniOdsłonięto pomnik gen. Maczka w Edynburgu
NastępnyPolicja rozpoczęła śledztwo po tym, jak w Southampton Common znaleziono ciało mężczyzny