Start Polecane Aldi przedstawia nowy plan budowy ogromnego sklepu w pobliżu istniejących supermarketów

Aldi przedstawia nowy plan budowy ogromnego sklepu w pobliżu istniejących supermarketów

705
0

Sieć Aldi rozpoczęła próbę budowy nowego sklepu w mieście w Hampshire.

Wniosek o budowę sklepu przy Caird Avenue w New Milton został odrzucony na początku tego roku, ale niemiecka firma złożyła teraz poprawiony projekt. Aldi twierdzi, że proponowany nowy sklep stworzy co najmniej 30 miejsc pracy.

Pierwotna propozycja została odrzucona jednym głosem na posiedzeniu komitetu planowania Rady Nadleśnictwa New Forest w maju. Wcześniejsza propozycja dotyczyła miejsca poza miastem przy Caird Avenue, niedaleko Tesco.

W oświadczeniu wydanym wówczas szefowie Aldi powiedzieli, że są „bardzo rozczarowani”, dodając: „Z pewnością nie zrezygnowaliśmy z budowy sklepu w New Milton”. Radni odrzucili pierwszy wniosek po tym, jak twierdzili, że proponowany nowy sklep powinien być zbudowany zamiast tego na Station Road w New Milton. Stwierdzili również, że w propozycji brakuje wystarczającego zagospodarowania terenu i opisali, że dojazd pojazdów na teren jest nie do przyjęcia.

Teraz Aldi przedstawił poprawiony schemat, który uwzględnia poprzednie zastrzeżenia. Mówi się również, że teren Station Road określony przez radę nie byłby opłacalny z handlowego punktu widzenia, ponieważ nie ma wystarczającej ilości miejsca na 127 potrzebnych miejsc parkingowych.

Aldi nalega również, aby proponowany nowy sklep uzupełnił istniejące w okolicy sklepy, w tym Morrisons, Lidl i Tesco.