Start Wiadomości Aldi otwiera nowe sklepy i rekrutuje: nawet 500 nowych miejsc pracy w...

Aldi otwiera nowe sklepy i rekrutuje: nawet 500 nowych miejsc pracy w Walii

1156
0

Dyskontowy gigant planuje otwarcie nowego centrum dystrybucji oraz biur w okolicy Cardiff, oraz, prawdopodobnie, dziesięciu nowych sklepów w tym rejonie. Dzięki temu w Walii powstanie 500 nowych miejsc pracy.

W zeszłym roku władze sieci oznajmiły, że w nowym centrum w Wentloog, którego budowa będzie kosztowała 56,5 miliona funtów, zatrudnienie znajdzie 414 pracowników. Dziś wiadomo, że Aldi na przestrzeni kolejnych pięciu lat prawdopodobnie otworzy również co najmniej dziesięć nowych sklepów.

Część inwestycji jest finansowana przez walijski rząd. W ramach rozwoju struktury zatrudnienia w regionie, firma otrzymała grant w wysokości 4,5 miliona funtów. Fundusze z tej puli zostały przeznaczone na dostosowanie terenów w Capital Business Park o powierzchni 40 tyś metrów kwadratowych.

Przedstawiciele Aldi przekonują, że decyzja o przyznaniu grantu była czynnikiem, który przesądził o wyborze lokalizacji nowego centrum – gdyby rząd nie zdecydował się wesprzeć projektu, powstałoby ono prawdopodobnie w Anglii.

Prace budowlane już się rozpoczęły. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2017.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniW marcu jak w garncu, czyli pogoda w UK
NastępnyOstrzeżenie dla rodziców po tym jak mężczyzna próbował zwabić dziewczynkę do samochodu w jednej ze szkół w Southampton