Start Polecane Aldi ogłosił nowy zakaz dotyczący plastiku dla wszystkich swoich sklepów w UK

Aldi ogłosił nowy zakaz dotyczący plastiku dla wszystkich swoich sklepów w UK

543
0

Aldi ogłosiło zakaz używania plastiku jednorazowego użytku we wszystkich torebkach herbaty marki własnej w sklepach w Wielkiej Brytanii do końca 2021 roku.

Jest to najnowsza inicjatywa sieci, której celem jest ograniczenie zużycia plastiku w ciągu najbliższych czterech lat. Aldi jest jednym z „wielkiej szóstki” brytyjskich supermarketów obok Asdy, Tesco, Morrisons, Sainsbury’s i Lidla. W zeszłym roku niemiecki detalista zobowiązał się do zmniejszenia o połowę ilości plastikowych opakowań do 2025 roku. Dzięki temu z jego produktów zostanie usuniętych 74 000 ton plastikowych opakowań.

Po wielu próbach supermarket przestawi się na uszczelnianie torebek herbaty z tworzywa sztucznego na bazie oleju, aby jego torebki herbaty były w 100% biodegradowalne. Ponadto firma Aldi zobowiązała się również do usunięcia zewnętrznych plastikowych opakowań swoich produktów w torebkach herbaty własnej marki.

Oczekuje się, że ruch ten usunie około 1,4 miliarda jednorazowego użytku fragmentów z tworzyw sztucznych, co zapobiegnie przedostawaniu się 80 ton jednorazowych tworzyw sztucznych na składowiska odpadów.

Richard Gorman, dyrektor ds. tworzyw sztucznych i opakowań w Aldi UK, powiedział: „Do końca tego roku wszystkie nasze torebki z herbatą marki własnej będą biodegradowalne i nie będą zawierać w ogóle plastiku.”

„Zmiany, które wprowadziliśmy w naszym asortymencie herbat, pomogą nam zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska opcje podczas zakupów w Aldi”.

PoprzedniNauczycielka ma zakaz nauczania po tym, jak „krzyczała na bezbronnego ucznia”
NastępnyKibice ze Szkocji posprzątali Londyn po obchodach Euro