Start Coronavirus Aldi, Asda, Tesco, Sainsbury’s i M&S aktualizują zasady dotyczące noszenia maseczek

Aldi, Asda, Tesco, Sainsbury’s i M&S aktualizują zasady dotyczące noszenia maseczek

8530
0

Największe sieci supermarketów w całym kraju zaktualizowały swoje zasady dotyczące tego, czy maseczki powinny być noszone w sklepie.

Rząd Wielkiej Brytanii wydał w maju wytyczne dotyczące noszenia masek zarówno w sklepach z artykułami niezbędnymi, jak i nieistotnymi. Obecnie pozostaje opcjonalne, czy maski powinny być noszone w sklepach i supermarketach. Ale główne sieci wprowadziły własne wytyczne.

Jakie są najnowsze wytyczne rządowe?

Wytyczne rządowe mówią: „Jeśli możesz, załóż maseczkę lub chustę zakrywającą twarz w zamkniętej przestrzeni, w której dystans społeczny nie jest możliwy i gdzie masz kontakt z ludźmi, których zwykle nie spotykasz. Maseczki lub chusty zakrywające twarz są obowiązkowe w środkach transportu publicznego.

Aldi

Obecnie klienci mają wybór, czy chcą nosić nakrycie twarzy, czy nie w sklepie. W oświadczeniu supermarket dodał: „Aldi będzie oferować opcję masek na twarz wszystkim swoim pracownikom, aby wspierać ich bezpieczeństwo”.

Asda

Kupujący mają również wybór, czy chcą nosić maskę na twarz w Asda.
Rzecznik Asda powiedział: „Przestrzegamy wszystkich wytycznych rządowych i witamy klientów noszących maski na twarz lub nie. „Wszyscy nasi koledzy mają możliwość noszenia masek na twarz, które dostarczyliśmy, a koledzy pracujący w naszych aptekach i optycy byli zobowiązani do noszenia masek od początku pandemii zgodnie z wytycznymi rządu dotyczącymi pracowników klinicznych”.

Tesco

Podobnie jak inni detaliści, Tesco nie wprowadziło obowiązku noszenia masek dla żadnego z kupujących lub pracowników. Zasady dotyczące dystansowania społecznego pozostają na miejscu, z ograniczeniem liczby kupujących, którzy mogą robić zakupy w danym momencie.

Sainsbury’s

Chociaż maski zostały udostępnione wszystkim pracownikom Sainsbury’s do noszenia, kupujący nie muszą ich nosić. Rzecznik supermarketu dodał: „Maski są dostępne dla wszystkich naszych kolegów, którzy chcą ich używać podczas pracy lub podróży do miejsca pracy”.

M&S

Osłony twarzy są dostępne dla personelu od początku kwietnia. Ale noszenie maseczek – lub jakichkolwiek osłon twarzy – nie zostało wymuszone w sklepie. Podobnie jak inne supermarkety, od klientów zależy czy chcą nosić maskę, czy nie.

PoprzedniPonad połowa małych południowo-wschodnich firm będzie miała trudności z „odbiciem” po koronawirusie
NastępnyStosy śmieci pozostawione w parku w centrum miasta