Start Polecane Albańska grupa przestępcza przemycała migrantów przez Southampton

Albańska grupa przestępcza przemycała migrantów przez Southampton

524
0

Zorganizowana grupa przestępcza z Albanii, która przemycała migrantów przez Hiszpanię do Southampton, została rozwiązana.

Sieć ułatwiała głównie albańskim migrantom przedostanie się przez północne miasta Hiszpanii, Bilbao i Santander, do Wielkiej Brytanii, korzystając z promów i tras żeglugi towarowej do Southampton, Portsmouth i Liverpoolu.

Uważano, że migranci przybyli bezpośrednio z Albanii do Hiszpanii w celu dalszej podróży, ale zostali również zwerbowani z obozów zlokalizowanych wokół obiektów portów hiszpańskich.

Wspólna operacja z udziałem Narodowej Agencji ds. Przestępczości i hiszpańskiej Guardia Civil sprawiła, że ​​funkcjonariusze NCA z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii pracowali z Guardia Civil przez ponad rok w celu zidentyfikowania prowodyrów organizacji.

Opisywany przez hiszpańskich prokuratorów jako wysokiego szczebla i dobrze zorganizowany, gang przestępczy zapewniał migrantom zakwaterowanie i jedzenie, dopóki nie uda im się schować na czas podróży do Wielkiej Brytanii.

Uważa się, że każdy zapłacił od 3000 do 15 000 euro za przemyt.

Prawdziwe liczby migrantów, które skorzystały z tej trasy, są nieznane, ale około 50 osób, które przebyły tę trasę, zostało zidentyfikowanych przez władze brytyjskie i hiszpańskie i połączonych z siecią.

Między 3 a 5 października dokonano siedmiu aresztowań, dwóch w Madrycie i kolejnych pięciu w Kraju Basków.

Wśród zatrzymanych jest dwóch mężczyzn uważanych za szefów siatki przestępczej, którzy mieszkali głównie w Albanii, ale zostali aresztowani podczas pobytu w Hiszpanii.

Cała siódemka stanie teraz przed sądami hiszpańskimi.

Podczas nalotów, wspieranych przez funkcjonariuszy NCA z siedzibą w Hiszpanii, śledczy skonfiskowali wiele interesujących przedmiotów, w tym telefony, komputery, karty bankowe i pokwitowania gotówkowe, a także kilka dokumentów tożsamości i paszportów różnych narodowości.

PoprzedniDwóch mężczyzn zatrzymanych po tym, jak mężczyzna został zgwałcony w Andover
Następny50-pensówka z wizerunkiem Elżbiety II z okazji stulecia BBC