Start Coronavirus Aktualizacja sytuacji COVID-19 w UK i na świecie

Aktualizacja sytuacji COVID-19 w UK i na świecie

969
0

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii osiągnęła prawie 100 000. W sumie 12 868 osób zmarło.

Szacuje się jednak, że rzeczywista liczba przypadków jest znacznie wyższa, ponieważ obecnie badane opierają się głównie na danych w szpitalach i niektórych pracownikach NHS i domu opieki.

Do tej pory przetestowano ponad 313 000 osób na obecność koronawirusa.

Liczba zgonów w Wielkiej Brytanii zwolniła w ostatnich dniach. Szef statystyki BBC, Robert Cuffe, powiedział, że oczekiwano, iż środowe dane liczbowe mogą zobaczyć kolejny skok szczególnie po czterodniowym weekendzie, ale tak się nie stało.

W Wielkiej Brytanii obserwuje się już prawie tydzień, w którym każdego dnia nie odnotowuje się wzrostu liczby nowych zgonów, co stanowi dowód na to, że blokada spowolniła wybuch epidemii.

Ale ogólny obraz jest nadal niepokojący: Wielka Brytania jest jednym z pięciu krajów, które przekroczyły 10 000 zgonów – inne to USA, Hiszpania, Włochy i Francja.

Globalne przypadki przekraczają już milion

Według najnowszych danych z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na świecie zarejestrowano ponad milion przypadków koronawirusa. To kolejne ponure dane, gdy świat zmaga się z rozprzestrzeniającą się pandemią.

Według danych amerykańskiego uniwersytetu zmarło prawie 53 000 osób, a ponad 210 000 wyzdrowiało.

Najwięcej przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych, a ponad 1000 zmarło tam w ciągu ostatniego dnia. 

Chociaż rejestr prowadzony przez Johnsa Hopkinsa pokazuje milion potwierdzonych przypadków, rzeczywista liczba jest uważana za znacznie wyższą.

Prawie jedna czwarta przypadków została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, a w Europie około połowa.

Pandemia zbiera ogromne żniwo gospodarcze: dodatkowe 6,6 miliona Amerykanów ubiegało się o zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu. Stany Zjednoczone zgłosiły 1169 zgonów w ciągu 24 godzin – najwyższy dzienny wskaźnik zgonów w jakimkolwiek kraju.

Wcześniej Hiszpania podała, że ​​950 osób zmarło w ciągu jednego dnia, co jest rekordową liczbą w Europie w tej pandemii.

Liczba potwierdzonych przypadków hiszpańskich wzrosła z 102 136 w środę do 110 238 – wzrost o 8%, który jest podobny do wskaźnika odnotowanego w poprzednich dniach. Władze uważają, że wirus osiąga teraz maksymalny poziom i oczekują spadku liczby w nadchodzących dniach.

Choroba Covid-19 pojawiła się po raz pierwszy w środkowych Chinach trzy miesiące temu. Pod koniec grudnia w Chinach 34-letni dr Li Wenliang próbował wysłać wiadomość do innych lekarzy, ostrzegając ich przed nowym wirusem w mieście Wuhan w prowincji Hubei.Został aresztowany przez policję i oskarżony o sianie paniki. Dr Li zmarł 6 lutego po zarażeniu wirusem podczas leczenia pacjentów w Wuhan.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDarmowa usługa dostarczania recept dla osób w potrzebie
NastępnyPracownicy NHS są marginalizowani w sklepach