Start Polecane Aktualizacja kodeksu drogowego – czy zapoznałeś się z nowymi przepisami?

Aktualizacja kodeksu drogowego – czy zapoznałeś się z nowymi przepisami?

360
0

Według ekspertów, ponad trzy piąte kierowców w Wielkiej Brytanii nie zapoznało się z ostatnimi aktualizacjami kodeksu drogowego.

Nowe wytyczne dają pieszym, rowerzystom i jeźdźcom konnym większe priorytety na drodze.

Pojazdy powinny zapewniać co najmniej 1,5 m przestrzeni podczas wyprzedzania rowerzystów i 2 m podczas wyprzedzania jeźdźców konnych.

Po zmianach kierowcy i inni użytkownicy dróg nie tylko muszą ustąpić pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy, ale muszą w dodatku poczekać do momentu, aż tamci w całości je pokonają.

Nowe zalecenia zezwalają także rowerzystom na korzystanie ze środkowego pasa. Wprowadzono również hierarchię użytkowników dróg, co oznacza, że ​​kierowca w samochodzie, furgonetce lub ciężarówce ma teraz większą odpowiedzialność – i poniesie surowsze konsekwencje w razie wypadku.

Ankieta przeprowadzona przez grupę AA wśród 13 327 członków sugeruje, że 8 090 (61%) kierowców nie ma wiedzy na temat zmian wprowadzonych w styczniu. Eksperci twierdzą, że stwarza to poważne zagrożenie dla użytkowników dróg.

6 972 kierowców słyszało co prawda o nowych przepisach, ale „jeszcze ich nie czytało”. Kolejnych 1 118 kierowców było zupełnie nieświadomych, że wprowadzono jakieś zmiany.

PoprzedniOstrzeżenie, że firmy upadną bez pomocy w rachunkach za energię
NastępnyCeny domów w UK osiągnęły rekordowy poziom