Start Wiadomości Absurdy rynku nieruchomości. Miejsce parkingowe w Londynie droższe niż… luksusowy samochód

Absurdy rynku nieruchomości. Miejsce parkingowe w Londynie droższe niż… luksusowy samochód

867
0

W internecie pojawiło się “nietypowe” ogłoszenie o sprzedaży miejsca parkingowego w prestiżowej dzielnicy Londynu. Oferta – rzecz jasna – zaskakuje przede wszystkim ceną.

Na pierwszy rzut oka zakup nieruchomości w Knightsbridge za niecałe 400 tysięcy funtów wydaje się niezłą okazją – do czasu, kiedy zorientujemy się, że za tę kwotę staniemy się właścicielami… miejsca parkingowego.

Przestrzeń, którą możemy nabyć za tę sumę, jest klimatyzowana i znajduje się pod “opieką” specjalnego “asystenta parkingowego”. Nie zmienia to jednak faktu, że 390 tys. funtów – bo tyle dokładnie kosztuje miejsce parkingowe – to więcej, niż wart jest niejeden luksusowy samochód.

Ogłoszenie o sprzedaży powierzchni parkingowej w Kingston House w Ennismore Gardens, będącej w stanie pomieścić trzy samochody, po raz pierwszy zostało opublikowane w lutym. Oferta wciąż jest aktualna – być może ze względu na cenę, która dużej części mieszkańców Wysp może się wydać absurdalna. Te osoby mogą z powodzeniem szukać podobnych propozycji za znacznie “rozsądniejsze” sumy – jak np. oferty wystawiane przez Foxtons, w przedziale cenowym 130-210 tys. funtów.

Co ciekawe, to nie jedyna oferta sprzedaży “prestiżowego” miejsca parkingowego. Jeśli chcesz zafundować swojemu samochodowi odrobinę luksusu, możesz nabyć także przestrzeń postojową w Knightsbridge Apartments, dostępną za “jedyne” 325 tys. funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPożar w New Forest
NastępnyDalai Lama odwiedzi Hampshire