Start Imprezy ABP Southampton Marathon już w maju

ABP Southampton Marathon już w maju

720
0

ABP Southampton Marathon już w maju. Czego możemy spodziewać się po największej biegowej imprezie roku?

ABP Southampton Marathon odbędzie się już w niedzielę, 5 maja. W tym roku uczestnicy będą mieli szansę spróbowania swoich sił w czterech różnych biegach – trasa każdego z nich będzie przebiegała przez samo serce Southampton.

Po raz kolejny do miasta powróci ABP Southampton Marathon. To niezwykła okazja do spróbowania swoich sił w biegach, przetestowania swojej wytrzymałości – oraz do aktywnego spędzenia czasu z rodziną. Po raz pierwszy bieg odbędzie się w maju, a co więcej w trakcie długiego weekendu (May Bank Holiday weekend), a sama trasa biegu, pozostanie taka sama jak przed rokiem. Tak więc, Ci którzy biegli przed rokiem będą mieli szansę na pobicie swojego rekordu!
Uczestnicy jak zawsze będą mieli do wyboru pełen maraton (dystans 26,2 mili, czyli 42,2 kilometrów), półmaraton (dystans 13,1 mili, czyli 21 kilometrów), dystans 10 kilometrów oraz dystans 1 mili. Ten ostatni bieg to ABP Southampton Fun Run i okazja do rodzinnego startu.

Trzy lata temu mój mąż wystartował w pierwszym maratonie w Southampton. Kiedy poszłam mu kibicować i zobaczyłam atmosferę, ludzi dookoła i całą otoczkę – obiecałam sobie, że też stanę kiedyś na starcie. I tak się stało – dwa lata temu wystartowałam pierwszy raz w biegu na 10 kilometrów – opowiada o biegu Polka, Olga Trabczyńska – jedna z zeszłorocznych uczestniczek biegowej imprezy.

Było przecudownie, ale i strasznie ciężko – ponieważ nie biegałam wcześniej zbyt wiele. Jednak emocje na końcu są naprawdę niezapomniane. Atmosfera, medal i ludzie – to coś wspaniałego! – kontynuuje Trabczyńska.

1 Mile Fun Run – okazja do rodzinnego udziału w biegach

1 Mile Fun Run to popołudniowy bieg, w którym mogą wziąć udział całe rodziny. Dystans do pokonania to jedynie jedna mila! To wspaniała okazja do wspólnej zabawy i zaszczepienia sportowego ducha w najmłodszych.
Podobnie jak w maratonie, pół maratonie czy biegu na 10km, dość spore grono Polonii bierze udział w rodzinnym biegu na 1 milę.

-Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się wystartować i ukończyć bieg. Biegłam razem z moimi znajomymi jak i rodzina – wspomina 8-letnia Livia, która od dwóch lat czynnie bierze udział w 1 Mile Fun Run.
Jak mówi Olga, mama Livii – dzięki odpowiedniej rozmowie z dzieckiem i zabawie, z łatwością można rozpocząć wspólną przygodę z bieganiem. Oczywiście – najważniejsze jest, aby nie zmuszać dziecka do biegania, tylko potraktować treningi jako sposób na wspólne spędzanie czasu i świetną zabawę.
Warto spróbować swoich sił w jednym z biegów podczas ABP Southampton Marathon. W 2017 roku maraton, w kategorii kobiet, zwyciężyła Polka – Sylwia Ward. Bieg ukończyła w czasie 03:29:24.

Zgłoszenia do udziału w ABP Southampton Marathon przyjmowane będą do 24 marca. Należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w biegu trzeba zarejestrować się przez stronę: http://www.abpsouthamptonhalf.co.uk

PoprzedniZnaleziska archeologiczne opóźnią ukończenie centrum Bargate o kilka miesięcy
NastępnyWhisky z Lidla uznana za najlepszą na świecie