Start Polecane 990 tysięcy funtów zainwestowanych w Southampton, w tym w filtry blokujące ruch

990 tysięcy funtów zainwestowanych w Southampton, w tym w filtry blokujące ruch

541
0

Praca nad projektem o wartości 990 tysięcy funtów mającym na celu stworzenie bardziej ekologicznego środowiska w mieście ma się rozpocząć w Southampton w przyszłym miesiącu.

Rada Miejska Southampton ujawniła plany rozpoczęcia prac w St Deny’s w listopadzie. Fundusz przeznaczony na projekt to 990 tys. funtów z Transforming Cities Fund.

W ramach prac utworzona zostanie strefa aktywnej podróży dla obszaru miasta St Deny, w której zostaną wprowadzone zmiany ulic i dróg, w tym filtry zapobiegające ruchowi przelotowemu na określonych obszarach.

Rada zaprezentowała szereg środków, które zostaną wprowadzone w celu utworzenia Strefy Aktywnej Podróży. Pierwszym z nich będą próbne filtry modalne na North Road, między Stanley Road i Priory Road oraz na Kent Road po obu stronach mostu.

Filtr modalny to funkcja mająca na celu zapobieganie ruchowi przelotowemu przy jednoczesnym zachowaniu pełnego dostępu do nieruchomości pieszo lub rowerem, a także ruchowi lokalnemu na trasach alternatywnych.

Dalsze trwałe środki będą miały na celu uczynienie ruchliwego skrzyżowania St Denys Road i Priory Road bezpieczniejszym dla spacerowiczów i rowerzystów, a także samej St Denys Road, a także poprawę obszaru poza szkołą podstawową St Denys, aby uczynić go bezpieczniejszym w czasie wsiadania i wysiadania.

Każda z nowych funkcji zostanie wzbogacona o roślinność krajobrazową.