Start Wiadomości 9-latek bohaterem pożaru wieżowca Grenfell

9-latek bohaterem pożaru wieżowca Grenfell

665
0

9-letni chłopiec, który wyczuł zapach dymu, obudził swoich rodziców i poinformował o możliwym zagrożeniu. Dzięki niemu rodzina zdążyła uciec.

Chłopca obudził zapach dymu i wtedy natychmiast zaalarmował swoich rodziców. Rodzina, mieszkająca na 17. piętrze wieżowca Grenfell zdążyła uciec chwilę przed tym, gdy na klatce pojawił się ogień.

– Obudziłem się, spojrzałem przez okno i zobaczyłem, że iskry unoszą się w powietrzu i słyszałem krzyki. Wtedy pobiegłem do pokoju mamy i powiedziałem: „Mamo, myślę, że się pali” a ona odpowiedziała, żeby zabrał swoje rzeczy tak szybko jak potrafię – mówi 9-letni Amiel Miller.

Dzięki czujności chłopca rodzina zdołała się w porę uratować. Niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Londyńska policja poinformowała, że w pożarze zginęły 79 osoby, chociaż liczba ta może jeszcze wzrosnąć. Wiele osób wciąż uznawanych jest za zaginionych, chociaż jak poinformował szef Metropolitan Police, szansa, iż te osoby przebywają gdzieś w bezpiecznym miejscu jest bardzo znikoma.

Wśród najnowszych wiadomości dotyczących pożaru pojawiła się informacja, że w jednym z pomieszczeń znaleziono zwłoki 42 osób. Z doniesień wynika, że w pokoju przebywały zarówno osoby starsze, jak i dzieci. Mieszkańcy wieżowca prawdopodobnie szukali schronienia i utknęli w jednym z pomieszczeń próbując się wzajemnie osłaniać. Jednak informacja, jakoby znaleziono szczątki 42 osób w jednym miejscu nie została oficjalnie potwierdzona przez służby ratownicze – informuje Metro.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniGang skazany na 23 lata więzienia za rozprowadzanie narkotyków w Portsmouth
NastępnyLondyn: Więcej policjantów uzbrojonych w paralizatory