Start Polecane 75 proc. dzieci w wieku 10-12 lat używa „społecznościówek”

75 proc. dzieci w wieku 10-12 lat używa „społecznościówek”

927
0

Ponad trzy czwarte dzieci w wieku 10-12 lat w Wielkiej Brytanii posiada konto w mediach społecznościowych, mimo że są poniżej granicy wieku zezwalającej na ich użytkowanie – informuje BBC News.

Takie wnioski wynikły z najnowszego sondażu dla CBBC Newsround, przeprowadzonego z okazji Dnia Bezpieczniejszego Internetu na 1200 młodych osobach między 10. a 18.rokiem życia. Z ankiety wynika również, że co najmniej jedno na pięcioro dzieci doświadczyło „prześladowania online”.

96 proc. nastolatków między 13. a 18. rokiem życia posiada konto w takich mediach społecznościowych jak: Facebook, Instagram, Snapchat czy Whatsapp.

Poniżej 13. roku życia 78 proc. aktywnie korzysta z któregokolwiek z nich.  Najpopularniejszym serwisem społecznościowym w tej grupie jest ten założony przez Marka Zuckerberga – 49 proc. użytkowników. Na drugim miejscu jest Instagram – korzysta z niego aż 41 proc. dzieci między 10. a 12. rokiem życia.

Z uwagi na tak sporą liczbę bardzo młodych użytkowników mediów społecznościowych, organizacja UK Safer Internet Centre podkreśla jak istotne jest uświadamianie nastolatkom, w jaki sposób powinni z nich korzystać.

– To ważne, żeby pokazywać dzieciom w jaki inny sposób mogą używać technologii cyfrowej, które są bardzo angażujące, kreatywne i odpowiednie dla ich wieku – mówi Hannah Broadbent z organizacji zajmującej się bezpieczeństwem w internecie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSztorm Imogen uderzył w południowe wybrzeże Anglii przynosząc porywisty wiatr i chaos na drogach
NastępnyCiało znalezione na torach kolejowych w Hampshire