Start Wiadomości 7-latek zmarł z wychłodzenia. Matka kazała mu stać na zimnie za karę

7-latek zmarł z wychłodzenia. Matka kazała mu stać na zimnie za karę

628
0

7-letni Hakeem Hussain zmarł w wyniku hipotermii, po tym jak matka za karę kazała mu w nocy przez kilka godzin stać na zimnie. 

Do tragedii doszło w Birmingham. Nie wiadomo jak długo 7-latek przebywał na zewnątrz. Pogotowie wezwano na miejsce 26 listopada dopiero nad ranem, jednak Hakeem już wtedy nie żył. Według wstępnych ustaleń, serce chłopca zatrzymało się na skutek głębokiej hipotermii. Policja uważa, że matka i wujek umyślnie pozostawili 7-latka przed domem „w jeden z najzimniejszych dni w roku” – feralnego dnia termometry wskazywały zaledwie 2 stopnie Celsjusza.

– Chcemy poznać okoliczności śmierci chłopca. To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością – powiedział detektyw Jim Munro.

W związku z wydarzeniem policja zatrzymała 35-letnią matkę chłopca, jak i jego 56-letniego wuja. Obojgu został postawiony zarzut umyślnego złego traktowania dziecka. Rodzina już wcześniej była znana opiece społecznej.  Policja poszukuje świadków, którzy pomogą ustalić co dokładnie się wydarzyło feralnego dnia.

Hakeem Hussain był uczniem trzeciej klasy Nechells Primary Academy. – Był wspaniałym chłopcem, utalentowanym w wielu dziedzinach, w szczególności w muzyce i sztuce – wspomina nauczycielka 7-latka.