Start Polecane 600 firm z Southampton nie przetrwało w ciągu ostatnich pięciu lat

600 firm z Southampton nie przetrwało w ciągu ostatnich pięciu lat

513
0

Nowe dane ujawniły, że łącznie 600 firm nie przetrwało w Southampton w ciągu zaledwie pięciu lat.

Ponad połowa firm założonych w 2014 roku w Southampton upadła do końca 2019 roku, a 600 przedsiębiorstw upadło w ciągu pięciu lat. Wiadomość ta spotkała się z zaniepokojeniem ze strony jednego z posłów z Southampton, który opisał nowe i rozwijające się biznesy jako „siłę napędową” gospodarki.

Dane Urzędu Statystycznego pokazują, że 1035 firm w Southampton zostało założonych w 2014 roku. Ale w ciągu trzech lat do 2017 r. tylko 625 było nadal aktywnych, a do 2019 r. tylko 435. Odpowiada to pięcioletniemu wskaźnikowi przeżycia wynoszącemu zaledwie 42 procent.

Dyrektor generalny GO! Southampton, Giles Semper, powiedział, że liczby nie powinny „zniechęcać ludzi” do rozpoczynania działalności. Dodał: „Liczby pokazują, jak trudno jest znaleźć odporny i trwały model biznesowy, gdziekolwiek jesteś w kraju.”

„Zawsze radzilibyśmy przyszłym właścicielom firm przeprowadzić poważne badania – zwłaszcza rozmawiając z ich klientami docelowymi i podobnymi firmami – oraz przygotować szczegółowy biznesplan, który jest często odświeżany.”

„Gotówka jest królem – firmy z nadmiernymi pożyczkami i niewystarczającymi rezerwami są w takich momentach najbardziej narażone”.