Start Wiadomości 576-procentowy wzrost liczby imigrantów z biedniejszych krajów Europy

576-procentowy wzrost liczby imigrantów z biedniejszych krajów Europy

1079
0

W ciągu zaledwie jednego roku numer ubezpieczenia zdrowotnego (NIN) otrzymało 187,370 imigrantów z Rumunii i Bułgarii. Daje to 576-procentowy wzrost liczby przyjezdnych z tych krajów od 2014 roku.

Przed otwarciem brytyjskich granic dla Rumunów i Bułgarów 1 stycznia 2014 roku zaledwie 27,700 przedstawicieli tych narodowości w roku poprzednim 2013 ubiegało się o numer NIN.

Liczba ta zwiększyła się siedmiokrotnie w ciągu jednego roku. Eksperci twierdzą, że imigranci z Rumunii i Bułgarii mieszkali w Wielkiej Brytanii jeszcze przed otwarciem dla nich granic, a gdy tylko mogli starać się o pracę na Wyspach legalnie, wielu z nich wyrobiło sobie numer ubezpieczenia zdrowotnego.

Carlos Vargas-Silva, ekonomista z Oxford’s Migration Observatory uważa, że „sytuacja ta pokazuje jasno, że zanim przestały obowiązywać restrykcje dla imigrantów z Bułgarii i Rumunii, pracowali oni w Wielkiej Brytanii nielegalnie. Istnieje prawdopodobieństwo, że wielu z nich zasilało ‘czarny rynek pracy’”.

Jego zdaniem fakt ten pokazuje, że w Wielkiej Brytanii nadal istnieje problem w monitorowaniu ludzi mieszkających i pracujących na Wyspach.

Nigel Mills, członek parlamentu z ramienia Partii Konserwatywnej, który prowadził kampanię mającą na celu wydłużenie czasu obowiązujących restrykcji dla Rumunów i Bułgarów, jest przekonany, że brytyjscy wyborcy obawiają się legalnych pracowników z krajów Europy Wschodniej i postrzegają ich jako zagrożenie.

Mills jest zdania, że przy tak nagłym dużym wzroście liczby obcokrajowców na brytyjskim rynku pracy, rodowici Brytyjczycy mają coraz większe problemy ze znalezieniem zatrudnienia.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniNowe centrum rekreacyjne w Eastleigh zostanie otwarte ale rok później niż przewidywano
NastępnyZmiany w opłatach za parkowanie w Southampton