Start Polecane 5 maja odbędą się wybory lokalne w UK

5 maja odbędą się wybory lokalne w UK

374
0

Wybory lokalne w Wielkiej Brytanii odbędą się 5 maja. W głosowaniu mogą wziąć udział Polacy, którzy zostali zarejestrowani w systemie EU Settlement Scheme.

Wyborcy będą głosować na kandydatów, którzy ubiegają się o mandat radnego. Wybrani radni będą reprezentantami wyborców we władzach lokalnych, odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji w sprawie sposobu wydawania pieniędzy przeznaczonych na lokalne usługi publiczne.

Należą do nich: edukacja, opieka społeczna, mieszkalnictwo, drogi i transport publiczny, ochrona środowiska, usługi rekreacyjne i biblioteki, usługi kulturalne oraz gospodarowanie odpadami.

Rejestracja na wybory w Anglii, Walii i Irlandii Płn. kończy się o północy 14 kwietnia, natomiast w Szkocji – 18 kwietnia. Rejestrować można się przez stronę: https://www.gov.uk/register-to-vote, tam także można sprawdzić, czy jesteśmy już zarejestrowani lub zmienić w bazie danych swój adres zamieszkania, nazwisko czy narodowość. Potrzebny będzie do tego National Insurance Number.

Każdy, kto się zarejestruje, otrzyma pocztą tzw. poll card, czyli potwierdzenie rejestracji, zawierające także informację o miejscu, w którym powinniśmy oddać swój głos. Na karcie widoczny jest zawsze adres wyborcy, jego imię i nazwisko oraz numer rejestracji. Posiadanie poll card nie jest warunkiem głosowania, ale zdecydowanie przyspieszy proces podczas „zameldowania się” w lokalu wyborczym.

PoprzedniPracownicy NHS Southampton otrzymają bezpłatny parking w kwietniu
NastępnyWarzywa drożeją na potęgę