Start Wiadomości 5 lat więzienia za „cofanie liczników”

5 lat więzienia za „cofanie liczników”

1116
0

Na pięć i pół roku pozbawienia wolności sąd w Birmingham skazał oszusta, który handlował używanymi samochodami z cofniętymi licznikami. Auta psuły się też niemal od razu po sfinalizowaniu sprzedaży.

42-letni Rashid Mahmood wyłudził w taki sposób od klientów w Birmingham ok. 175 tys. funtów. Samochody sprzedawał w tym mieście przy Heather Road – to tam w latach 2007-2011 udało mu się znaleźć nabywców na aż 225 felernych aut. Dlaczego felernych? Samochody w większości przypadków psuły się tuż po sfinalizowaniu transakcji.

Wszystko z powodu nie poddaniu ich serwisowaniu – mężczyzna miał podrabiać dowody na wykonywanie takich zabiegów. Policja znalazła fałszywe dokumenty przy przeszukaniu. Oprócz tego

42-latek cofał dane na licznikach – w jednym z przypadków choć samochód w rzeczywistości przejechał już 250 tys. mil, licznik wskazywał na 125 tys., czyli dwukrotnie mniej.

Birmingham Crown Court skazał Rashida Mahmooda na pięć i pół roku więzienia. Oprócz niego, kara dosięgła również czterech jego krewnych – skazano ich na łącznie 12 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPoszukiwania rzadkiego zwierzaka w Hampshire
NastępnyNaukowcy ostrzegają przed nową chorobą zakaźną, którą odkryto na południu UK