Start Polecane 40 osób w jednym domu. Landlord usłyszał zarzuty

40 osób w jednym domu. Landlord usłyszał zarzuty

910
0

Rodzina Shah wynajmowała czterosypialniany dom czterdziestu imigrantom z Indii. Dzięki nielegalnemu procederowi landlord i jego rodzina w ciągu pięciu lat wzbogacili się o 360 tys. funtów.

51-letni Sanjay Shah, jego 53-letnia szwagierka i 27-letnia córka kobiety przez ponad pięć lat wynajmowali swój dom na Wembley. W szczytowym momencie dom był zamieszkiwany przez 40 osób, a jak ustalono, liczba lokatorów nie spadała nigdy poniżej 25 osób. Dom co prawda posiadał licencję umożliwiającą jego wynajem, jednak zgodnie z prawem mogła w nim mieszkać tylko jedna rodzina, która liczy nie więcej niż siedem osób.

Każdy z lokatorów płacił tygodniowo od 40 do 75 funtów, a płatność obejmowała czynsz i dostawę żywności. Nieruchomość została podzielona na dziewięć sypialni – dwie na parterze i siedem na piętrze. Cześć najemców spała również w ogrodowej szopie. Lokatorzy musieli dzielić pomiędzy sobą dwie łazienki i kuchnię, która jednak nie nadawała się do użytku. Dom przez lata nie był remontowany, w efekcie czego w suficie i podłodze pojawiły się ogromne dziury.

W czasie kilku lat trwania procederu rodzina dorobiła się około 360 tys. funtów. Lokalne władze walczą teraz o odzyskanie pieniędzy, ponieważ zostały one zarobione w nielegalny sposób .Brytyjska Straż Graniczna, która dokonała nalotu na dom, określiła go jako „najgorszy przykład przeludnienia, jaki kiedykolwiek widziała”.

Proces jest w toku.