Start Polecane 350 funtów miesięcznie dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy

350 funtów miesięcznie dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy

702
0

Brytyjski rząd oferuje 350 funtów miesięcznie tym, którzy przyjmą do domów ukraińskich uchodźców na minimum sześć miesięcy.

Program „Domy dla Uchodźców” jest ukierunkowany na Ukraińców, którzy nie mają żadnych powiązań rodzinnych z Wielkiej Brytanii. Już od kilku dni wnioski wizowe mogą składać ci, którzy mają w tym kraju krewnych.

Michael Gove, minister ds. wyrównywania szans, budownictwa i społeczności lokalnych zapowiedział, że od poniedziałku osoby chętne do przyjęcia Ukraińców mogą rejestrować oferty, a od piątku będą do nich dopasowywane osoby. Spodziewa się on, że w ciągu tygodnia pierwsze osoby przyjadą w ten sposób do Wielkiej Brytanii.

Gove wyraził opinię, że do Wielkiej Brytanii przyjadą „dziesiątki tysięcy” Ukraińców. Zapewnił też, że wszystkie władze lokalne dostaną po 10 tys. funtów na osobę, co umożliwi włączenie ukraińskich uchodźców w system edukacji czy ochrony zdrowia. Wszyscy ukraińscy uchodźcy będą mogli pozostać w Wielkiej Brytanii do trzech lat i w tym czasie będą mieli prawo do pracy i świadczeń.

PoprzedniHeathrow zatrudni 12 tys. pracowników w związku ożywieniem turystycznym
NastępnyCeny żywności w UK mogą wzrosnąć nawet o 15 proc.