Start Polecane 300 GBP i punkty na prawie jazdy za złamanie przepisów dot. e-scooterów

300 GBP i punkty na prawie jazdy za złamanie przepisów dot. e-scooterów

766
0

Według specjalistów z National Accident Helpline, jedna trzecia użytkowników hulajnóg elektrycznych w UK jest nieświadoma ważnych zasad bezpieczeństwa i potencjalnych konsekwencji ich łamania.

Od dawna istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania hulajnóg elektrycznych i związanych z nimi przepisami, których nieprzestrzeganie może skutkować wysoką grzywną, a nawet utratą prawa jazdy.

Nowe badanie przeprowadzone przez National Accident Helpline wykazało, że większość Brytyjczyków nie zdaje sobie sprawy, że jazda na hulajnodze elektrycznej po chodniku jest nielegalna i że złamanie tego prawa może skutkować grzywną w wysokości 300 funtów oraz otrzymaniem do sześciu punktów karnych, a ich e-skuter może być skonfiskowany, jeśli jest własnością prywatną.

Tylko 37% jest świadoma, że nie wolno używać telefonu komórkowego podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej, a szokujące jest to, że tylko 45% wie, że nie wolno jeździć na hulajnodze elektrycznej po pijanemu.

Jako wymagane minimum, użytkownicy e-scooterów muszą posiadać tymczasowe brytyjskie prawo jazdy, co oznacza że muszą mieć co najmniej 15 lat i 9 miesięcy.

Obecnie w całej Anglii odbywa się około 50 aktywnych testów wypożyczania e-skuterów w ramach inicjatywy rządowej, która została po raz pierwszy wprowadzona w lipcu 2020 r. przez Departament Transportu w celu wsparcia ekologicznego planu wznowienia podróży lokalnych i złagodzenia zmniejszonej przepustowości transportu publicznego. Proces został niedawno przedłużony do 2022 roku.

PoprzedniRada Southampton obiecuje 850 tys. funtów na bezpłatne szkolne posiłki w okresie letnim
NastępnySamochód księżnej Diany sprzedany za ponad 52 tys. funtów