Start Polecane 30 milionów funtów dla Polski na pomoc uchodźcom 

30 milionów funtów dla Polski na pomoc uchodźcom 

307
0

Prezydent Andrzej Duda był w czwartek w Londynie na spotkaniu z premierem Borisem Johnsonem. Rozmawiali o pomocy dla Ukrainy oraz współpracy wojskowej.

Co ustalono? Wielka Brytania przekaże Polsce 30 mln funtów na pomoc w zapewnieniu niezbędnych dostaw dla osób uciekających z Ukrainy. Jak przekazało w wydanym komunikacie biuro Johnsona, obaj politycy podzielają przerażenie masakrą dokonaną przez siły rosyjskie w Buczy i zgadzają się co do tego, że Zachód musi w najbliższych dniach przyspieszyć swoje wsparcie dla Ukrainy, dostarczając jej szybciej i w większej ilości uzbrojenie.

Boris Johnson poinformował prezydenta Dudę o brytyjskich planach uniezależnienia się od rosyjskiej ropy i gazu oraz wyraził zadowolenie z ambicji Polski, by zrobić to samo. „Premier potwierdził zaangażowanie Wielkiej Brytanii w nowe partnerstwo w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony z Polską i wyraził nadzieję na jego oficjalne zainicjowanie w nadchodzących miesiącach, w oparciu o silną przyjaźń łączącą oba kraje” – wskazano w komunikacie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania wyśle Ukrainie pojazdy opancerzone
NastępnyPolicja skonfiskowała ogromną fabrykę konopi