Start Polecane 24 500 funtów kary za parkowanie

24 500 funtów kary za parkowanie

862
0

28-letnia kobieta musi zapłacić 24 500 funtów prywatnej firmie za nieopłacanie miejsca parkingowego, które znajduje się przed jej domem. To najwyższa tego typu kara w Wielkiej Brytanii.

28-letnia Carly Mackie zignorowała setki kar za parkowanie w Dundee’s Waterfront ponieważ uważała, że ma prawo do bezpłatnego stawiania samochodu pod domem swojej matki. Sąd jednak uznał inaczej. Kobieta mieszkała z matką i ojczymem, który był najemcą lokalu. Do dyspozycji rodziny pozostawał też garaż, jednak kobieta parkowała pojazd po za jego obszarem. To zdaniem sądu zobowiązywało ją do uiszczania comiesięcznej opłaty za parkowanie w wysokości 40 funtów – informuje BBC.

Prywatna firma Vehicle Control Services skierowała sprawę do sądu, gdy mandaty za nieopłacony parking osiągnęły kwotę 18.500 funtów. W sumie kobieta dostała ponad 200 upomnień. Sąd przychylił się do wniosku firmy parkingowej i nakazał uregulowanie należnej opłaty.

Zgodnie z przepisami opłaty za parkowanie pojazdy należy uiszczać zawsze wtedy, gdy informacja o opłatach i karach za ich brak jest wyraźnie oznakowana. Sąd zobowiązał Mackie do spłaty zobowiązań, ponieważ stawiała pojazd w miejscu, w którym wymagana była opłata. Nie miało znaczenie, że miejsce to znajdowało się pod jej domem.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZdaniem ekspertów jeszcze w tym miesiącu funt poszybuje w górę
NastępnyDwudniowa impreza rowerowa w Southampton