Start Polecane 21 lat więzienia dla Polaka za usiłowanie zabójstwa matki i dziecka

21 lat więzienia dla Polaka za usiłowanie zabójstwa matki i dziecka

903
0

28-letni mężczyzna dźgnął nożem matkę i jej dziewięciomiesięczne dziecko w jej domu w lipcu ubiegłego roku.

Kamil Kopec z Hereford został skazany w czwartek 23 stycznia w sądzie koronnym w Worcester po czterodniowym procesie na 21 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa dwóch osób. Ostatniego dnia przyznał się do winy. Został również skazany za posiadanie noża.

Odważna matka została pochwalona przez policję West Mercia po tym, jak pomimo poważnych obrażeń udało jej się uciec z dzieckiem przez okno i powiadomić o wszystkim sąsiadów.

Około 3 nad ranem w środę, 24 lipca zeszłego roku, policja przeprowadziła dochodzenie w sprawie zawiadomienia o matce i jej dziewięciomiesięcznym dziecku, którym zadano rany kłute.

Dziecko miało rany głowy, a mama doznała wielu obrażeń, ran kłutych i obrażeń szyi. Oboje zostali ustabilizowani przez ratowników medycznych i przewiezieni do szpitala. Funkcjonariusze przeszukali posiadłość i okolicę, ostatecznie mężczyznę zatrzymano po poszukiwaniach za pomocą drona.

28-letni Kamil Kopec został znaleziony wraz z psem w pobliskich zaroślach. Odzyskano także nóż.

Starszy inspektor śledczy w Hereford CID, inspektor Mark Peters, powiedział: – Były to jedne z najgorszych obrażeń, jakie widziałem, Kopec popełnił ten okropny atak w domu ofiar, zamykając je w środku. Matka wykazała się dużą odpornością i odwagą w ucieczce przez okno i uzyskiwanie pomocy od sąsiadów. Należy pochwalić odwagę matki, szybką reakcję sąsiadów i akcję ratowania życia przez ratowników medycznych, a także oficerów, którzy szybko znaleźli i aresztowali napastnika.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniEastleigh college zakwalifikowany do międzynarodowej nagrody w dziedzinie edukacji
NastępnyPrzypadki chińskiego wirusa w Wielkiej Brytanii są bardzo prawdopodobne