Start Polecane 2000 dzieci w Southampton uprawnionych do bezpłatnych posiłków w szkołach podczas pandemii

2000 dzieci w Southampton uprawnionych do bezpłatnych posiłków w szkołach podczas pandemii

358
0

Dane pokazują, że prawie 2000 dzieci w Southampton zakwalifikowało się do bezpłatnych posiłków w szkole podczas pandemii koronawirusa.

The Children’s Society opisało wzrost liczby kwalifikujących się dzieci jako niepokojący i stwierdziło, że dane liczbowe podkreślają szkodliwy wpływ Covid-19 na rodziny.

Dane Departamentu Edukacji sugerują, że pandemia doprowadziła do gwałtownego wzrostu liczby młodzieży kwalifikującej się do bezpłatnych posiłków w szkole, z 1138 jesienią 2019 r. do 1902 jesienią ubiegłego roku. Z danych wynika, że ​​ponad jedna czwarta wszystkich uczniów w okolicy zakwalifikowała się do bezpłatnych posiłków – łącznie 9 542.

O bezpłatne posiłki można ubiegać się, jeśli rodzic lub opiekun o niskich dochodach otrzymuje co najmniej jeden z szeregu świadczeń, w tym zasiłek dochodowy, zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach i ulgę podatkową na dzieci.

Uczący się zdalnie podczas pandemii otrzymali paczki żywnościowe lub bony. W Southampton 48 procent uczniów szkół specjalnych, 29 procent w szkołach podstawowych finansowanych przez państwo i 27 procent w szkołach średnich finansowanych przez państwo otrzymywało bezpłatne posiłki w szkole.

Azmina Siddique ze stowarzyszenia wezwała do dalszego rozszerzenia programu, aby na stałe włączyć do niego rodziny o niskich dochodach, które obecnie nie kwalifikują się do pomocy, na przykład te, które nie korzystają z funduszy publicznych.

PoprzedniSouthampton będzie pierwszym brytyjskim portem kontynentalnym z własnym prywatnym 5G
NastępnyRestrykcje w Anglii zostaną złagodzone zgodnie z planem 12 kwietnia